واحد نمونه گیری کووید-۱۹ در بیجار راه اندازی شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: واحد نمونه گیری کووید - ۱۹ در این شهرستان راه اندازی شد.

ابوالفضل خدامرادی روز دوشنبه در گفت و  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد نمونه گیری برای خدمت رسانی در غربالگری بیماران و افراد مشکوک به این بیماری ویروسی راه اندازی شده است.

وی افزود: این مرکز همه روز از ساعت ۱۶ تا ۲۴ هر روز فعال بوده و نمونه گیری از افراد مشکوک با تجویز پزشک معالج در این محل انجام و به آزمایشگاه مرکزی استان ارسال می‌شود.

وی افزود: افرادی که باعلائم گلودرد، سرفه خشک، تب بالا یا تنگی نفس به این مرکز مراجعه می‌کنند در سه سطح با تنگی تنفس و یا سطح اشباح اکسیژن کمتر از ۹۳ درصد یا  RR بیشتر از ۳۰ ، افراد پرخطر شامل بیماران با نقص ایمنی و  بیماری های زمینه ای و  افرادی که بیماری خفیف دارند جداسازی و مراقبت در منزل نیاز دارند دسته بندی می‌شوند.

خدامرادی همچنین از پلمب یک واحد صنفی میوه فروشی در شهرستان به علت عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی خبرداد و گفت: در راستای حفظ سلامتی جامعه، هیچ گونه کوتاهی و چشم پوشی قابل پذیرش نیست و با متخلفان برخورد خواهد شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

 تاکنون ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =