واحد نمونه گیری کووید-۱۹ در بیجار راه اندازی شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: واحد نمونه گیری کووید - ۱۹ در این شهرستان راه اندازی شد.

ابوالفضل خدامرادی روز دوشنبه در گفت و  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد نمونه گیری برای خدمت رسانی در غربالگری بیماران و افراد مشکوک به این بیماری ویروسی راه اندازی شده است.

وی افزود: این مرکز همه روز از ساعت ۱۶ تا ۲۴ هر روز فعال بوده و نمونه گیری از افراد مشکوک با تجویز پزشک معالج در این محل انجام و به آزمایشگاه مرکزی استان ارسال می‌شود.

وی افزود: افرادی که باعلائم گلودرد، سرفه خشک، تب بالا یا تنگی نفس به این مرکز مراجعه می‌کنند در سه سطح با تنگی تنفس و یا سطح اشباح اکسیژن کمتر از ۹۳ درصد یا  RR بیشتر از ۳۰ ، افراد پرخطر شامل بیماران با نقص ایمنی و  بیماری های زمینه ای و  افرادی که بیماری خفیف دارند جداسازی و مراقبت در منزل نیاز دارند دسته بندی می‌شوند.

خدامرادی همچنین از پلمب یک واحد صنفی میوه فروشی در شهرستان به علت عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی خبرداد و گفت: در راستای حفظ سلامتی جامعه، هیچ گونه کوتاهی و چشم پوشی قابل پذیرش نیست و با متخلفان برخورد خواهد شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

 تاکنون ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha