سرمربی تیم ملی اسکواش: تعویق مسابقات قهرمانی آسیا یک فرصت است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی اسکواش گفت: مسابقات قهرمانی تیمی بزرگسالان آسیا قرار بود دوم فروردین ماه در مالزی برگزار شود اما با بحران کرونا به تعویق افتاد و این اتفاق را به چشم یک فرصت برای آمادگی بیشتر اسکواش‌بازان می‌بینم.

«مسعود قره ضیاء‌الدینی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در برنامهریزی‌ که انجام داده بودیم، تیم ملی اسکواش دوم فروردین ماه در مسابقات قهرمانی تیمی بزرگسالان آسیا در مالزی باید شرکت می‌کرد. همچنین  تیم جوانان باید در مسابقات انفرادی جوانان آسیا در چین در تیر ماه حضور می‌یافت. اما با توجه به بحران کرونا در تمام کشورها فدراسیون اسکواش آسیا نامه‌ای مبنی بر تعویق مسابقات ارسال کرد.  زمان برگزاری این مسابقات بدلیل نبود شرایط ثابت مشخص نیست.

وی افزود: در این دوران نخستین کاری که انجام دادم برنامه‌ای را برای اسکواش بازان ترتیب دادیم تا در منزل تمرین کنند و تقویم مسابقات ما اینک منوط به اعلام دقیق فدراسیون اسکواش آسیا است. گرچه زمان برگزاری مسابقات داخلی و ملی در ایران مشخص شده  و از تیر ماه آغاز می‌شود.

سرمربی تیم ملی اسکواش گفت: همچنین تیم ملی اسکواش تا ۱۰ اسفند پیش از اعلام تعطیلی مسابقات در اردو بسر می‌برد و از آمادگی کامل برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا برخوردار بودند. تعویق این مسابقات را به چشم یک فرصت برای آمادگی بیشتر اسکواش بازان می‌بینم و برنامه ریزی کاملی برای آنان می‌کنم. اسکواش بازان نیز همواره در حال تمرین بودند و اگر ۲ ماه تعطیل باشند اتفاقی نمی‌افتد.

وی ادامه داد: ترکیب تیم ملی تغییر نمی‌کند و سجاد زارعیان، علیرضا شاملی و نوید ملک ثابت و ضیا کاشانی بازیکنانی هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند. اسکواش بازان با من و مربیان استانی خود در ارتباط هستند و به تمرینات در منزل ادامه می‌دهند. وقتی مسابقات المپیک به تعویق افتاده است این امر نشان می‌دهد که نگاه به ورزش باید متفاوت باشد و در حال حاضر حفظ جان ورزشکاران مهم‌تر است.  

ضیاء الدینی عنوان کرد: سال ۹۸ در اسکواش ایران خیلی خوب بود بویژه آنکه بازیکنان عملکرد خوبی در مسابقات مختلف داشتند. همچنین مسابقاتی چون ایران جونیور و یزد جونیور با شرایط مناسبی در ایران برگزار شد. از نظر جمعیت اسکواش بازان نیز وضعیت خوبی در کشور داریم و باید با برنامه ریزی مناسب آنان را سطح بالایی در آسیا برسانیم.  

وی اضافه کرد: در این روزها پیشنهاد می‌کنم مثل من فهرستی از کارهایی که تاکنون انجام نداده‌اید تهیه کنید. در این مدت توانستم کتاب فیزیولوژی اسکواش را تمام کنم. همچنین با تمرین و مطالعه به تعویق مسابقات و این شرایط به چشم یک فرصت نگاه می‌کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =