۲۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83749283
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی در خلخال آغاز شد

اردبیل _ ایرنا _ رییس مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی خلخال از آغاز اجرای گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی در بازار و واحدهای صنفی این شهرستان خبر داد.

علی ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این گام با همکاری گروه‌های بازرسی و گشت‌های مشترک از طریق اخذ تعهدنامه از اصناف و تاکید به ثبت‌نام در سامانه اصناف از سوی بازاریان و صاحبان واحدهای صنفی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹ رسته صنفی مجاز به بازگشایی محل کسب و کار خود تا اطلاع ثانونی نیستند، اظهارداشت: صاحبان واحدهای صنفی ملزم به ضدعفونی و گندزدایی محل کسب بصورت روزانه بوده و همچنین پوشش اقلام در معرض فروش خارج از بسته‌بندی با استفاده از لوازم ضدعفونی شده ، رعایت فاصله ۱.۵ متر از مشتری ،استفاده از ماسک و دستکش برای همه صاحبان واحدهای صنفی مجاز به فعالیت در گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی الزامی است .

او گفت: مسوولیت هرگونه بی‌توجهی به موارد یاد شده و عدم استفاده از ماسک و دستکش در زمان حضور متصدی فروشگاه در محل کار بر عهده متصدی اصناف خواهد بود.

وی با بیان اینکه مرحله دوم ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی و همچنین واحدهای صنفی و مکان های عمومی پرتردد این شهرستان نیز همزمان با بازگشایی بازار آغاز شده ، افزود: از اول اسفند سال گذشته تاکنون علاوه بر خیابان‌ها ،کوچه‌ها و معابر عمومی شهر ،مراکز بخش‌ها و روستاهای خلخال ، بیش از ۴۰۰ مکان عمومی تجاری و صنفی پرتردد شهر توسط بهداشت محیط با همکاری سایر دستگاه‌های عضو قرارگاه زیستی ضدعفونی و گندزدایی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha