دستگاه ضدعفونی اتوماتیک در اراک ساخته شد

اراک - ایرنا - مسوول سازمان بسیج مهندسین استان مرکزی گفت: دستگاه ضدعفونی اتوماتیک به منظور پاشیدن مواد گندزدا به خودروها، از سوی اعضای جهادی مهندسین برق، الکترونیک و مکانیک این نهاد انقلابی ساخته شد.

مهدی لطیفی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این دستگاه در ورودی شهر دلیجان واقع در جنوب استان مرکزی نصب شده و در عمل کارکرد خوبی در ضد عفونی کردن خودروهای ورودی به شهر و مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیج مهندسی صنعتی و عمران با ۱۴ گروه جهادی به طور شبانه روز فعالیت خود را آغاز کرد که با همکاری و هماهنگی دیگر نهادهای مسوول اقدامات موثری در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا انجام داد.
وی تهیه و توزیع بسته های بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش به تعداد ۱۰هزار بسته و توزیع در مناطق محروم و حاشیه نشین را از جمله اقدامات این نهاد انقلابی عنوان کرد و گفت: ۵۰ نفر از مهندسان این سازمان به صورت داوطلبانه در مراکز درمانی شهرستان‌های مختلف استان فعالیت می‌کنند.

لطیفی بیان کرد: پایش و عارضه‌یابی ۲۵ واحد از صنایع راکد و نیمه راکد تولید الکل و مواد بهداشتی در استان از دیگر اقدامات بسیج مهندسین استان مرکزی بود که با حل مشکلات بسته‌بندی و تامین مواد اولیه لازم این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

بیش از ۴۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شده است.

استان مرکزی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و تا کنون یک‌هزار و ۴۲۳ نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که یک‌هزار و ۲۲ نفر از این افراد بهبود یافته و ۱۳۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha