بازگشت ناو کرونازده فرانسه به خانه؛ ۱۹۰۰ نظامی قرنطینه شدند

تهران- ایرنا- ناو هواپیمابر «شارل دو گل» فرانسه که وزارت دفاع این کشور هفته گذشته از بازگشت پیش از موعد آن از ماموریت به دلیل ابتلای تعدادی از خدمه به ویروس کرونا خبر داده بود روز یکشنبه در «تولون» لنگر انداخت و همه خدمه آن قرنطینه شدند.

به گزارش روز دوشنبه شبکه «فرانس انفو تی وی»، بخشی از خدمه ناو به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند اما همه  ۱۹۰۰ سرباز به صورت انفرادی و به مدت ۱۴ روز در قرنطینه قرار گرفتند.

وزارت دفاع فرانسه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده بود که ۴۰ نفر از دریانوردان این ناو مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا هستند. این تعداد در روز جمعه به ۵۰ نفر رسیده بود.

بر اساس این بیانیه، در همان روز قرار شد تیم غربالگری با امکانات آزمایش برای بررسی موارد ابتلا و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در ناو اعزام شوند.

ناو هواپیما بر شارل دو گل که به اقیانوس اطلس رفته و در ادامه ماموریتش قرار بود عازم مدیترانه شود، از اتمام این ماموریت بازماند و روز گذشته به خانه بازگشت.

بازگشت این ناو به بندر «تولون» فرانسه برای ۲۳ آوریل/چهارم اردیبهشت برنامه ریزی شده بود.

تا این لحظه و طبق آمار بروز شده جهانی، در فرانسه ۱۳۲ هزار و ۵۹۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده که ۱۴ هزار و ۳۹۳ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌ و ۲۷ هزار و ۱۸۶ نفر نیز بهبود یافته اند.
۲۰۲۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha