اصناف نقض‌کننده فاصله‌گذاری اجتماعی در قم اعمال قانون می‌شوند

قم-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اصنافی که بدون توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به فعالیت نمایند از طریق ماموران بهداشت، تعزیرات، اصناف و نیروی انتظامی اعمال قانون خواهند شد.

سیامک محبی روز دوشنبه در گفت‌وگویی، با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند برای کنترل کرونا در قم اضافه کرد: در این طرح واحدهای صنفی پرخطر اجازه فعالیت ندارند.

وی افزود: فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای به‌غیراز بخش مواد غذایی و شوینده، بازارچه‌ها و مجتمع‌های تجاری بزرگ مسقف، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، طباخی‌ها و فست فودها نمی‌توانند در این مدت فعالیت کنند.

محبی ادامه داد: همچنین گرمابه‌ها، استخرها، سونا و ماساژ، روز بازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی، تفریحی و گیم نت‌ها، باشگاه‌های ورزشی و بدن‌سازی، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مراسم، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه نیز مجاز به فعالیت نیستند.

وی اظهار داشت: سایر اصناف کم‌خطر لازم است با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir اطلاعات صنف خود را وارد کنند و پس از آگاهی از مقررات بهداشتی و تعهد به اجرای آن و پس از نصب کد رهگیری در صنف مربوطه، در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام به فعالیت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان خاطرنشان کرد: فروش اینترنتی و ارسال توسط پیک مانند گذشته مجاز است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.ش

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha