پیش‌نویس اساس‌نامه جدید فدراسیون فوتبال در حال تهیه است

تهران- ایرنا- رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون با توجه به الزامات مورد نظر فیفا در حال تهیه است.

«احمدرضا براتی» روز دوشنبه در گفت و گویی که در سایت فدراسیون منتشر شد در مورد تدوین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال افزود: همانطور که «مهدی محمدنبی» دبیرکل فدراسیون در مصاحبه‌های اخیر خود اشاره کرد، پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون با توجه به الزامات مورد نظر فیفا در حال تهیه است و مصمم هستیم که آنچه به عنوان پیش‌نویس تهیه می‌شود ضمن رعایت الزامات بین‌المللی با مقررات داخلی و ملی نیز مطابقت داشته باشد تا حتی‌الامکان شاهد مشکلات قبلی که در سال‌های اخیر فدراسیون را به چالش می‌کشید نباشیم.

وی اظهار داشت: در روزهای گذشته جدول زمانی و مسیر تهیه و تصویب اساسنامه برای فیفا ارسال شد و امیدواریم بر اساس برنامه ارائه شده پیش برویم و ضمن پیشرفت کار از طریق سایت فدراسیون در صورت لزوم موارد مربوطه را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. اینکه من یا سایر همکاران مرتبط با موضوع، کمتر صحبت می‌کنیم به دلیل تمرکز بیشتر بر کار و پرهیز از حاشیه است وگرنه عدم حضور ما در فضای رسانه‌ای دلیل بر نبود در پیشرفت کار نیست.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تاکید کرد: هرچند که اساسنامه تهیه شده در نهایت باید به تصویب مجمع برسد، اما به منظور استفاده واقعی و بهینه از نظرات اعضای مجمع، نامه‌ای به همه اعضای مجمع ارسال و درخواست شده است که نظرات اصلاحی و پیشنهادی خود را در اختیار فدراسیون بگذارند تا همزمان از نظرات آنها در تهیه مهمترین سند فوتبالی کشور بهره‌برداری شود. مضاف بر این، اعضای مجمع در سه مرحله در این مسیر مشارکت و همراهی خواهند داشت.

براتی تصریح کرد: تهیه و تصویب اساسنامه، فرآیند چند جانبه‌ای بین کمیته حقوقی و تدوین مقررات، هیات رییسه فدراسیون، مجمع عمومی و فیفا است و اطمینان دارم که مجمع در این فرآیند ،نقش فعال و موثری ایفا خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha