فیلترینگ ۷۵ صفحه انتشاردهنده شایعات در فضای مجازی اردبیل

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از فیلترینگ ۷۵ صفحه انتشاردهنده شایعات در صفحه مجازی و دستگیری ۱۰ تشویش کننده اذهان عمومی توسط پلیس فتای این استان خبر داد.

سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه با اشاره به انجام ۱۰ مرحله عملیات روانی توسط کارآگاهان پلیس فتای اردبیل با هدف افزایش شور و نشاط اجتماعی و افزایش امنیت روانی اقشار اجتماعی اظهارداشت: انتشار ۱۸ مرحله هشدار سایبری از دیگر اقدامات کارآگاهان پلیس فتا با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و آسیب‌پذیری کاربران اینترنتی است.

او همچنین به اجرای طرح عملیاتی پانجیا ۱۲ در استان اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی و هشدار به عموم در خصوص ریسک خرید آنلاین دارو و تجهیزات پزشکی، شناسایی وب سایت‌های غیرقانونی در حوزه فروش داروهای غیرمجاز و مسدودسازی تراکنش‌ها و سیستم‌های پرداخت مورد استفاده مجرمان در این حوزه، مقابله با شبکه‌ها و جلوگیری از اقدامات مجرمانه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی برای شناسایی و دستگیری مجرمان اینترنتی از اهداف مهم اجرای این طرح بود.

وی تصریح‌کرد: در این طرح و با اشرافیت اطلاعاتی، بهره‌مندی هدفمند از امکانات و در عملیات‌های مقتدرانه کارآگاهان پلیس فتا ۱۱ متهم اینترنتی را دستگیر و در بازرسی از واحدهای صنفی آنها سه هزار و ۲۲۲ قلم انواع دارو و لوازم بهداشتی قاچاق و غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از رصد، پایش و کنترل  هدفمند فضای مجازی توسط کارآگاهان پلیس فتا با هدف پیشگیری از جرایم سایبری خبرداد و گفت: کارآگاهان پلیس فتا با هدف سلب تحرک از مجرمان اینترنتی با شگرد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، ۱۰ تشویش‌کننده اذهان عمومی را که اقدام به انتشار شایعه و مطالب جعلی در فضای مجازی کرده بودند، را دستگیر کردند.

سردار حسینی همچنین با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های پلیس فتای استان در مسیر مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری از جرایم سایبری در این حوزه بر لزوم اصلاح الگوهای رفتاری در استفاده از فضای مجازی تاکید کرد.

او گفت: کنترل، نظارت و اشرافیت اطلاعاتی اهمیت ویژه‌ای در پیشگیری و مهار جرایم سایبری دارد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه کاربران اینترنتی به هشدارهای انتظامی و کاربردی کردن آموزش‌های همگانی با محوریت پیشگیری از جرایم سایبری افزود: پلیس فتای استان اردبیل با شماره تلفن‌های ۰۴۵۲۱۸۲۵۷۶۵ و ۰۴۵۲۱۸۲۵۷۶۶، ایمیل به آدرس ARDebil Fata@police.ir ، وب سایت www.cyber police.ir و در پیام‌رسان داخلی به آدرس @cyber police آماده دریافت گزارش‌های مردمی و ارائه راهنمایی‌های لازم به کاربران فضای مجازی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha