شهروندان برای پیشگیری از سرقت مغازه‌ها موارد ایمنی را رعایت کنند

سنندج‌ - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت:‌ بخاطر شیوع کرونا میزان حضور صاحبان کسب و کار در محل مغازه‌ها کمتر شده‌ و بسیاری از واحدهای صنفی تعطیل هستند بنابراین مالکان این اماکن باید برای پیشگیری از سرقت برخی موارد ایمنی را رعایت کنند.

سرهنگ عبدالله فاتحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل خلوت‌تر شدن خیابان‌ها، صاحبان کسب و کاری هم که امکان حضور در مغازه خود را دارند بیشتر در معرض خطر سرقت قرار دارند که آنها هم باید نکاتی را راعایت کنند.

وی افزود:‌ بعضی از افراد با ظاهری آراسته و جعل عنوان خواستار نمونه اجناس قیمتی می‌شوند که توصیه می‌شود قبل از شناسایی این افراد از واگذاری اجناس قیمتی به آنها خودداری کنید.

سرهنگ فاتحی ضمن توصیه به صاحبان کسب و کار که از رها کردن مغازه بدون سرپرست و با گماردن اطفال و افراد کم تجربه در مغازه خودداری کنید، تاکید کرد: از چیدن اجناس و اشیای کم حجم در خارج از مغازه که احتمال سرقت آنها وجود دارد خودداری شود.

وی به صاحبان مغازه‌ها توصیه کرد هنگام ترک مغازه کلیدهای گاو صندوق و کشوها راهمراه خود ببرند و یادآور شد: اجازه ندهید کارگران و خدمه افرادی را به عنوان دوست و رفیق و همشهری به محل کار خود بیاورند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه هرگز دسته پول و اسکناس خود را در انظار شمارش نکنید چون موجب تحریک سارقان می‌شود، اضافه کرد: در صورت اختلاف با شاگردان خود و خاتمه دادن به کار آنها قفل‌ها و کلیدها را تعویض کنید.

سرهنگ فاتحی از صاحبان کسب و کار خواست حتی المقدور نسبت به تعبیه یک دستگاه گاو صندوق که در داخل دیوار بتنی نصب شده باشد در واحد صنفی خود اقدام کرده و در پایان روز به هنگام بستن مغازه دخل مغازه را تخلیه کنند.

وی در رابطه با افزایش ایمنی مغازه به‌ ویژه برای مواقعی که خود فرد در مغازه حضور ندارد، اظهار داشت: چنانچه از آژیر خطر استفاده می‌کنید محل نصب آن را طوری انتخاب کنید که به سهولت قابل تشخیص نباشد.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه درهای ورودی مغازه را از نوع کرکره­ای مشبک انتخاب کرده و شب­‌ها نیز از روشنایی کافی استفاده کنید، گفت: پشت در کرکره ای را با توری آهنی محکم بپوشانید بخصوص مغازه هایی که پشت درب کرکره ای ویترین یا در شیشه ای دارند.

وی ضمن توصیه به اینکه راه های کانال کولر پشت بام را هر چند کوچک باشد به وسیله جوش دادن چند میله محفوظ کنید، افزود: در هنگام تعطیلات چند روزه، حتما به مغازه سرکشی کرده و قفل‌­ها را بازدید کنید.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان اضافه کرد: پول نقد بیش از حد معمول را در مغازه نگهداری نکنید و آن را سریعا به بانک بسپارید و قبل از حصول اطمینان به شاگرد مغازه، از تحویل دادن کلید مغازه به ویژه کلید گاوصندوق به وی خودداری کنید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha