انجام مبارزه با علف‌های هرز در ۵ هزار هکتار از گندم‌زارهای شیروان

بجنورد- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: مبارزه با علف‌های هرز در سطح پنج هزار هکتار از گندم‌زارهای شهرستان شیروان در سال زراعی جاری انجام شد که در مقایسه با سال زراعی گذشته کاهش زیادی دارد.

محمد رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سطح مبارزه در گندم‌زارهای این شهرستان را در سال زراعی گذشته ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار عنوان کرد.

وی گفت: خسارت علف‌های هرز به مزارع گندم در صورت مبارزه نکردن، ۳۰ تا ۳۵ درصد برآورد می شود.

رضایی برنامه‌ریزی صحیح به منظور کاهش خسارت به مزارع را امری اجتناب ناپذیر دانست و افزود: مدیریت حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی با ارائه برنامه، هدایت نیروهای متخصص و آموزش بهره‌برداران، موفق شده در این زمینه اقدامات مهمی را انجام دهد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با اشاره به زمان مبارزه با علف های هرز و همچنین سن در مزارع به کشاورزان توصیه کرد: با توجه به تاثیر علف های هرز و سن بر کمیت و کیفیت محصول تولیدی، کار مبارزه را با راهنمایی و توصیه اعضای شبکه مراقبت با دقت و جدیت انجام دهند.

امسال ۲۱ هزار و ۹۵۰ هکتار از اراضی شیروان به کشت گندم اختصاص یافته که این شهرستان ۱۲.۷ درصد گندمزارهای آبی و ۱۵.۲ درصد گندمزارهای دیم خراسان شمالی را دارد.

شیروان ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =