۲۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83748660
۰ نفر

برچسب‌ها

ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری به ۳۴۰ میلیون مترمکعب رسید

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: تا روز ۲۴ فروردین امسال، حجم آب موجود در مخزن سد شهید رئیسعلی دلواری در بخش شبانکاره این استان به ۳۴۰ میلیون مترمکعب رسیده‌است.

علی محمدی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: بارندگی‌ها به نسبت مناسب در فصل پاییز و زمستان موجب آبگیری ۱۷۱ میلیون مترمکعبی این سد در طول سال آبی جاری شده‌است.

وی بیان کرد: در ابتدای سال آبی جاری حجم مخزن سد رئیسعلی دلواری حدود ۲۴۲ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: همچنین در این مدت حجمی معادل ۷۳ میلیون مترمکعب برای تامین نیازهای بخش کشاورزی و زیست محیطی رودخانه و تالاب حله از محل سد رهاسازی شده‌است و این میزان آب برای آبیاری نخیلات شبکه آبیاری آبپخش و بخشی از نخیلات زیر پوشش ایستگاه پمپاژ کلل مصرف شده‌است.

محمدی اظهار داشت: تاکنون آبیاری تکمیلی زراعت شبکه‌های آبیاری آبپخش و حاشیه رودخانه حله به پایان رسیده و کشت‌های زراعی در شبکه آبیاری شبانکاره نیز در حال انجام است.

 وی با اشاره به آبگیری ۵۰ درصدی سد رئیسعلی دلواری گفت: با این آبگیری، تامین آب مورد نیاز بخش‌های کشاورزی و محیط زیست اراضی پایاب سد رئیسعلی دلواری در تابستان ۱۳۹۹ با درجه اطمینان قابل قبولی انجام می‌شود.

محمدی افزود: این شرکت اقدام‌های گسترده‌ای برای افزایش میزان بهره‌وری آب در بخش کشاورزی به ثمر رسانده و همچنان در دستور کار خود دارد، اما با توجه به مصرف عمده آبِ مورد نیاز نخیلات زیر پوشش شبکه‌های آبیاری، در ماه‌های تابستان و فصل‌های گرم سال، از کشاورزان و باغداران تقاضا داریم با رعایت الگوهای تحویل حجمی ارائه شده از سوی این شرکت، مدیریت مصرف را به نحو مطلوبی به انجام برسانند.

وی یادآور شد: سد رئیسعلی دلواری به‌ عنوان بزرگترین سد استان بوشهر با حجم مخزن ۶۹۵ میلیون مترمکعب در حال بهره‌برداری است که با آبگیری مناسب سد در فصل زمستان، در بخش کشاورزی و فصل تابستان آینده بدون مشکل خاصی سپری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha