سه جاده اصلی در خراسان رضوی بازگشایی شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: سه جاده اصلی در استان که به دلیل سیلاب در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه مسدود شده بود ساعاتی پیش با تلاش راهداران و همراهی پلیس راه بازگشایی شد.

 ابراهیم نصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عصر امروز به علت وقوع سیلاب و آبگرفتگی در کیلومتر ۶۰ جاده سبزوار - شاهرود در محدوده صدخرو، این جاده اصلی برای بار دوم در ۲۴ ساعت گذشته بسته شد که ساعاتی قبل بازگشایی شد. این جاده شریانی شامگاه روز شنبه نیز مسدود شده بود که صبح یکشنبه بازگشایی شد.

وی ادامه داد: دو جاده اصلی نیشابور- کاشمر و خواف - رشتخوار که پیش از این به دلیل سیلاب مسدود شده بود نیز با تلاش راهداران و همکاری پلیس راه بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در حال حاضر جاده های اصلی رشتخوار - تربت‌حیدریه حدفاصل ملک‌آباد و سه‌راهی جنگل و تایباد -باخرز به دلیل بارش‌های سیلابی امروز کماکان مسدود است.    

نصری اضافه کرد: چند راه فرعی و روستایی در محدوده شهرستان‌های چناران، درگز،جغتای، قوچان، فریمان، نیشابور و خوشاب ظرف ۴۸ ساعت گذشته بسته شده و همچنان مسدود هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس اعلام راهداران و سامانه های نظارتی،بارش برف در محور درگز - قوچان محدوده گردنه تیوان گزارش شده است و بارش باران نیز در شهرستانهای درگز، قوچان، باخرز، تایباد، تربت جام، نیشابور و خوشاب موجب لغزندگی سطح جاده ها در این مناطق شده است.
نصری افزود:  وقوع مه گرفتگی در شهرستان فریمان و بخش احمدآباد شهرستان مشهد و جاده های سرخس - مشهد در محدوده گردنه مزداوند، مشهد - کلات در محدوده گردنه گوجگی و تربت حیدریه - باغچه در محدوده گرماب موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مسیرها شده است.

اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرده بارش مستمر باران تا روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین ماه جاری در این استان ادامه خواهد داشت.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =