روستائیان بیشترین مبتلایان به کرونا در حمیدیه را شامل می‌شوند

اهواز- ایرنا- فرماندار حمیدیه با بیان اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در مناطق روستایی این شهرستان بیش از ساکنان شهری است گفت:در این راستا تردد به روستای حلاف قضبان این شهرستان با هماهنگی مرجع بهداشتی و پزشکی محدود شد.

شاهین هاشمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از ابتدای هفته این محدودیت ها در جریان مثبت شدن آزمایش سه نفر از ساکنان این روستا اعمال شد، گفت: از مردم منطقه درخواست می شود همانطور که بزرگان عشایر هم بارها تاکید کرده اند از حضور در مجالس ترحیم و اجتماعات پرهیز کنند.

وی ادامه داد: تعدادی از مبتلایان به ویروس کرونا در حمیدیه بخاطر حضور در مراسم ختم اقوام به این بیماری مبتلا شده اند که اغلب آنها را نیز بانوان می باشند.

فرماندار حمیدیه در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت های اعمال شده ویژه روستای حلاف قضبان به شکل قرنطیه است، گفت: قرنطینه کردن این روستا مطرح نیست و اقدامات صورت گرفته برای محدودیت ۱۴ روزه تردد به این روستا بوده تا از این طریق پیشگیری ها و مراقبت های لازم صورت بگیرد.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در این شهرستان همچنین با انقاد از برخی شایعات در خصوص ابتلای افراد بر اثر خوردن خیار گفت: انتقال بیماری کرونا از طریق میوه از سوی مراکز علمی و آزمایشگاهی تایید نشده است.

هاشمی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون از برگزاری مراسم ها و تجمعات با هماهنگی مراجع مربوطه جلوگیری شده است، گفت: همکاری مردم را می توان رضایت بخش دانست اما لازم است بیش از پیش به اصول خود مراقبتی و پیشگیری توجه شود.

وی با بیان اینکه برگزاری تجمعات همچنان در این شهرستان ممنوع است، گفت: تشییع جنازه ها با حداقل جمعیت برگزار می شود و علاوه بر این مساجد و حسینیه ها نیز تعطیل هستند.

هاشمی بیان داشت: با این وجود گاها برخی تجمع ها با حضور بانوان تشکیل می شود که به همین دلیل احتمال سرایت این ویروس را تقویت می کند و به همین دلیل باید از حضور در این جمعها خودداری کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha