هشدار دوباره اتحادیه عرب درباره اشغال اراضی فلسطین در سایه کرونا

تهران - ایرنا- «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و وزیران خارجه اعضای دائمی شورای امنیت و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر نسبت به سوءاستفاده رژیم اسرائیل از شرایط جهانی در پی شیوع کرونا برای اشغال اراضی جدید در فلسطین و افزایش ساخت شهرک‌های غیرقانونی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ابوالغیط روز دوشنبه در این نامه‌ها نسبت به اقدامات حزب لیکود (به رهبری بنیامین نتانیاهو) در سوءاستفاده از شرایط خاص پیش آمده در پی شیوع ویروس کرونا در سطح جهان برای توسعه هرچه بیشتر شهرک‌سازی و تغییر بافت اراضی فلسطین به‌ویژه در قدس شرقی هشدار داد.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین به اوضاع سخت اقتصادی در فلسطین اشاره و تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) نیز بر مشکلات هرچه بیشتر افزوده و سیاست‌های اسرائیل در این باره نیز می‌تواند به شعله‌ور شدن اوضاع منجر شود.

ابوالغیط هفته گذشته نیز در تماس با «صائب عریقات» دبیرکل اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) درباره مقابله با ویروس کرونا در کرانه باختری و نوار غزه،  اقدامات رژیم اسرائیل و سوء استفاده آن از بحران ناشی از کرونا برای الحاق اراضی فلسطین و گسترش شهرک سازی گفت وگو کرده بود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتس» رهبر ائتلاف "آبی-سفید" اخیرا درباره اعمال حاکمیت این رژیم بر دره رود اردن و شهرک­های واقع در کرانه باختری در چارچوب توافق برای تشکیل دولت ائتلافی میان خود به تفاهم رسیدند.

نتانیاهو سال گذشته به عنوان بخشی از کمپین انتخاباتی خود وعده الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و دره رود اردن به سرزمین های اشغالی را داده بود تا بتواند به نوعی گره کور انتخابات و  تشکیل کابینه که نزدیک به یک سال به بن بست رسیده بود را باز کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha