ظرفیت‌های استان قزوین برای کمک مومنانه ساماندهی شوند

قزوین – ایرنا – مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش بزرگ برای کمک به فقرا باید تمام ظرفیت‌ها از خیران، سمن‌ها، گروه‌های جهادی و ... را ساماندهی کرد تا با یک مدیریت واحد و بهینه برای ارایه خدمات به اقشار آسیب پذیر جامعه در برابر کرونا اقدام نمود.

مریم بیدخام روز یکشنبه در جلسه هم اندیشی کمک مومنانه که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: همه مردم علیرغم مشکلات مختلف به دلیل سرمایه اجتماعی قوی در کشور برای مدیریت بحران کرونا پای کار آمدند و به دنبال فرمایش مقام معظم رهبری برای شرکت در رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه اعلام آمادگی کردند.

بیدخام گفت: مردم استان همواره در عرصه‌های مختلف اجتماعی پای کار بوده و در صحنه حضور داشته‌اند آنچنانکه در حوادث سیل اخیر در نقاط مختلف کشور شاهد سیل کمک‌های مردمی بودیم که یادآور هشت سال دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: در بحران کرونا نیز همه مردم پای کار آمده و کمک کردند تا این بحران در ایران به خوبی مدیریت شود درحالیکه در برخی کشورهای مدعی تمدن و پیشرفت غارت فروشگاه‌ها و مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی آشکار شد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: کارگران روزمرد و ساکنان مناطق حاشیه قزوین بر اثر شیوع کرونا با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای مواجه شده اند و باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود بهترین خدمات را به این اقشار آسیب پذیر ارایه کنیم.

بیدخام با اشاره به ظرفیت بالای خیران و گروه‌های جهادی در استان، افزود: در ابتدای شیوع کرونا در استان، لباس حفاظتی (گان) بسیار نایاب بود ولی با ورود خیران و گروه‌ها جهادی هم اینک در این زمینه به خودکفایی رسیده‌ایم و حتی گروه‌های جهادی استان آمادگی کمک به سایر استان‌ها را نیز دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =