۱۷ میلیارد ریال اعتبار بهداشتی در مدارس استان اردبیل توزیع شد

اردبیل - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، بیش از ۱۷ میلیارد ریال برای خرید اقلام بهداشتی در بین مدارس استان توزیع شده است.

منصور صاحب روز دوشنبه اظهارداشت: قسمت عمده این اعتبارات صرف تهیه اقلام پیشنهادی شده که بیش از ۲۳ هزار لیتر صابون مایع نیز می‌باشد.

وی افزود: علاوه بر تهیه اقلام بهداشتی در تعداد قابل توجهی از مدارس استان در راستای ایجاد سیستم لوله‌کشی مخزن صابون مایع، سیستم تهویه و تعمیرات سرویس‌های بهداشتی مدارس نیز اقدامات شایسته‌ای انجام شده است.

وی گفت: بر اساس تصمیم‌گیری‌های نهایی هر زمانی مدارس بازگشایی شوند، باید بطور اساسی ضدعفونی شوند.

او همچنین بیان‌کرد: علاوه بر تهیه مواد ضدعفونی کننده به میزان مورد نیاز ۱۲۳ پمپ سمپاش در اندازه‌های ۵ تا ۳۰ لیتری برای مدارس خریداری شده است.

وی به برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت با موضوع بهداشتی و پیشگیری از کرونا ویروس اشاره کرد و افزود: در این دوره‌های آموزشی ۱۵ هزار نفر از فرهنگیان در سه مرحله شرکت کردند.

وی از دانش‌آموزان و اولیا خواست به سامانه استانی مدیریت کیفیت آموزش که در سایت اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش بارگذاری شده ، مراجعه و از آموزش‌های این سامانه بهره‌مند شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha