اصناف مجاز به فعالیت کدرهگیری خود را در معرض دید نصب کنند

زنجان - ایرنا - فرماندار ابهر گفت: اصناف مجاز به فعالیت فقط در صورت دریافت کد رهگیری، قرار دادن آن در معرض دید عموم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می توانند فعال باشند.

وجیه الله نوروزی در جلسه اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و نحوه فعالیت اصناف ابهر، افزود: پروتکل های بهداشتی باید در صنایع با نظارت کامل اجرایی شود و بعضی از صنف ها و صاحبان مشاغل می‌توانند با مراجعه به سامانه www.salamat.gov.ir با مشاهده پروتکل های مربوط به خود و دریافت کد رهگیری فعالیت خود را آغاز کنند.
وی افزود: پاساژها، بازارها و محیط های تجاری همچنان تا ۳۰ فروردین تعطیل هستند و فعالیت آن دسته از اصنافی که موفق به گرفتن کدرهگیری شدند از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ خواهد بود.
کوروش شعبانی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر در ادامه این جلسه، گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی بطور کامل رعایت نشود هفته بعد شاهد به پیک رسیدن کرونا در شهرستان ابهر خواهیم بود.
وی افزود: آمار سرپایی بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان ابهر ۲۰ در صدهزار است و مرگ و میرهای افراد مثبت بالاتر رفته است و مردم باید بسیار مراقب باشند.
شعبانی تاکید کرد: هر روز ۱۰ الی ۱۵ نفر در ابهر گزارش مثبت سرپایی داریم که هر کدام میتوانند ۴ تا ۵ نفر را به کروناویروس آلوده کنند.
رییس شبکه بهداشت و ‌درمان  ابهر اظهار داشت: شهرستان ابهر با توجه به جمعیت از بابت ابتلا به کروناویروس پنجمین شهرستان آلوده استان است.
 وی خاطرنشان‌کرد: با حکم دادستانی جهت جلوگیری از تهدید بهداشت عمومی افراد مثبت قرنطینه می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha