سنندج، گزینه نهایی میزبانی از کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان

تهران- ایرنا- بعد از جلسه رییس سازمان لیگ کشتی با استاندار کردستان، شهر سنندج به عنوان گزینه اصلی میزبانی از مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان معرفی شد.

بعد از مذاکراتی که به صورت غیرحضوری توسط سازمان لیگ با مسوولان استان کردستان پیرامون میزبانی از جام باشگاه‌های جهان در رشته کشتی فرنگی صورت گرفته بود، امروز عبدالمهدی نصیرزاده با سفر به شهر سنندج با مسوولان ورزشی و سیاسی استان کردستان دیدار کرد.

صبح امروز در ابتدا جلسه‌ای در اداره ورزش و جوانان استان کردستان با حضور رییس سازمان لیگ کشتی، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، جمشید خیرآبادی رییس هیات کشتی کردستان و برخی دیگر از مسوولان ورزشی این استان تشکیل شد.

در این جلسه مذاکراتی پیرامون تیم‌داری کردستان در لیگ برتر کشتی فرنگی و میزبان این استان از جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ صورت گرفت.

سپس رییس سازمان لیگ کشتی با همراهی جولایی و خیرآبادی از چند هتل شهر سنندج بازدید کرد. همچنین نصیرزاده از سالن ۶ هزار نفری شهر سنندج که هنوز افتتاح نشده، بازدید به عمل آورد.

در راستای تصمیم گیری نهایی ظهر امروز نشستی در استانداری کردستان، با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان و جمشید خیرآبادی رییس هیات کشتی این استان برگزار شد.

بعد از توضیحات مدیرکل ورزش و جوانان کردستان پیرامون بحث‌های صورت گرفته، نصیرزاده خطاب به استاندار کردستان گفت: هدف ما و در کل سیاست فدراسیون کشتی این است که میزبانی رویدادهای بین المللی به استان‌های کمتر برخوردار اعطا شود. برای میزبانی از همین مسابقات استان‌های دیگری هم درخواست خود را ارسال کرده بودند، اما تصمیم گرفتیم اولویت را به کردستان بدهیم. دلیل دیگری که کردستان را اولویت قرار دادیم، وجود کادر مدیریتی قوی در این استان بود. در رشته کشتی هم آقای خیرآبادی مسوولیت هیات را برعهده دارند که جزو چهره‌های شناخته شده کشتی هستند. حالا که علاقه مندی مدیرکل ورزش و جوانان و استاندار را هم می بینیم، بیشتر برای اعطای میزبانی به کردستان مشتاق هستیم.

وی افزود: کردستان همواره یکی از قطب‌های کشتی فرنگی کشور بوده و قهرمانان زیادی را تحویل کشتی کشور داده است. شاید همواره دغدغه جامعه کشتی در این استان حضور یک تیم از کردستان در لیگ برتر بوده است. برای اعطای میزبانی به کردستان هم چالش اصلی ما اینجاست که این استان حتما یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. به نظر می رسد امسال با توجه به تعویق المپیک و برگزار نشدن مسابقات جهانی، قهرمانان زیادی برای حضور در جام باشگاه‌های جهان اعلام آمادگی کنند.

در ادامه استاندار کردستان به صحبت پرداخت و گفت: جا دارد از فدراسیون کشتی به خاطر نگاه توسعه یافتگی و عدالت محوری که دارد، تشکر کنیم. مشخص است این موضوع اهمیت بالایی برای شما داشته که در این وضعیت کشور خودتان را به اینجا رساندید و باعث برگزاری این جلسه شدید. ما از نظر عمرانی هر کمکی لازم باشد، برای تجهیز سالن و سایر موارد انجام می دهیم. همچنین از طریق جذب اسپانسر سعی می کنیم تیمی در شان نام استان کردستان راهی لیگ برتر کنیم.

سپس استاندار کردستان به صورت تلفنی با رییس فدراسیون کشتی به صحبت پرداخت و از علیرضا دبیر دعوت کرد تا در اولین فرصت به سنندج سفر کند.

مقرر شد بعد از طی شدن مراحل قانونی و موافقت نهایی، نام سنندج به عنوان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ به اتحادیه جهانی برای درج در تقویم این اتحادیه معرفی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =