جمع آوری ۶۰۶ میلیارد ریال کمک‌ نقدی و غیرنقدی توسط جمعیت هلال احمر

تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر از جمع آوری ۶۰۶ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خبر داد و اعلام کرد: با توجه به کمبود ونتیلاتور در کشور، خیرین جمعیت هلال احمر تامین ۱۰۰ دستگاه آن را عهده‌دار شدند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی درباره تمهیدات جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران کرونا، گفت: در نخستین روزهای شیوع این بیماری در کشور، جمعیت هلال احمر وارد عمل شد و در عرصه هایی که به این جمعیت محول شده بود حضور فعالی داشت.
وی افزود: براساس ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران، جمع آوری کمک های مردمی داخلی و خارجی و همچنین توزیع آن بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و این جمعیت از همان روزهای نخست، تمرکز خود را بر جمع آوری کمک های مردمی گذاشت و مردم خوب و فهیم ایران مثل همیشه در کنار  جمعیت هلال احمر بودند و  مشارکت خوبی در این زمینه داشتند.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اخذ مجوز از سوی ۳۱ موسسه خیریه برای جمع اوری کمک های مردمی، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر موفق به جمع آوری مبلغ ۳۷۶ میلیارد ریال کمک‌های غیر نقدی و ۲۳۰ میلیارد ریال کمک های نقدی شد و به محض جمع آوری کمک ها، توزیع آن میان افراد نیازمند هم آغاز شد.
 وی درباره توزیع بسته های بهداشتی میان اقشار کم درآمد، گفت: جمعیت هلال احمر اقدام به توزیع ۱۳۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم، دور  افتاده و حاشیه شهرها کرد و بخش عمده ای از پرسنل این جمعیت در این حوزه فعال بودند.
 ضدعفونی ۲۴ هزار مکان عمومی توسط هلال احمر
 
به گفته همتی، ضد عفونی کردن معابر در نقاط محروم، دور دست، مساجد و پارک ها هم توسط جمعیت هلال احمر انجام شد و بیش از ۲۴ هزار مکان که برای ضدعفونی به جمعت هلال احمر محول شده بود، انجام شد و برای تحقق این مهم ۵ میلیون لیتر مواد ضد عفونی کننده استفاده شد.

تامین یک دهم ونتیلاتور مورد نیاز کشور از سوی خیرین هلال احمر
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به کمبود ونتیلاتور در کشور، ادامه داد: متاسفانه با کمبود یک هزار دستگاه ونتیلاتور در کشور مواجه شدیم که با توجه به مشارکت خیرین در این امر، جمعیت هلال احمر تامین ۱۰۰ دستگاه آن  را بر عهده گرفت که تا این لحظه ۵۲ دستگاه تامین شده است و برای این منظور ۱۶۰ میلیارد ریال از سوی خیرین هلال احمر تامین شده است.
 تامین معیشت ۱۰۰ هزار خانوار نیازمند
 
همتی درباره دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ورود همه دستگاه ها در زمینه تامین معیشت هموطنان نیازمند، گفت: جمعیت هلال احمر در کنار سایر دستگاه ها این موضوع رو به جد پیگیری کرد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ میلیون نفر تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی شامل بهزیستی، کمیته امداد و نظایر آن نیستند و شغل خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا از دست داده اند، جمعیت هلال احمر ۱۰۰ هزار خانوار را به عنوان گروه هدف خود قرار داده است و این تعداد جمعیتی بالغ بر یک چهارم آمار اعلامی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.
 وی با اشاره به راه اندازی کمپین ایران توسط گروهی از پزشکان، ورزشکاران و هنرمندان، تاکید کرد: هنرمندان، ورزشکاران و گروهی از پزشکان قالب کمپین ایران به کمک هلال احمر آمدند.
 رئیس جمعیت هلال احمر در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه اعتماد عمومی مردم به هلال احمر، انتظار داریم کمک های بیشتری جمع آوری شود تا باری از دوش هموطنان‌مان بعد از بحران کرونا برداریم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha