ظریف بر لزوم وحدت میان گروه‌های مختلف افغانستان تاکید کرد

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه بر لزوم وحدت میان گروه‌های مختلف افغانستان، برقراری صلح و ثبات در این کشور و همچنین گسترش همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه روز یکشنبه با «حنیف اتمر» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این گفت وگو بر لزوم وحدت میان گروه‌های مختلف افغانستان، برقراری صلح و ثبات در این کشور و همچنین گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.
محمد جواد ظریف سه شنبه هفته گذشته هم در تماس‌های تلفنی جداگانه با محمد اشرف غنی و عبد الله عبدالله، در خصوص موضوعات مورد علاقه در روابط دوجانبه و همچنین آخرین وضعیت سیاسی افغانستان و اختلافات ایجاد شده بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آن کشور، مذاکرات صلح و گفت و گوهای بین الافغانی و همکاری های دوجانبه برای مبارزه با بیماری کرونا گفت و گو کردند.

وزیر امور خارجه در گفت و گو با محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله بار دیگر بر محوریت ساختارهای سیاسی مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان در روند صلح و آشتی ملی آن کشور تاکید کرده و حمایت کشورمان را از روند صلح با مشارکت تمام گروه‌های سیاسی افغانستان در چارچوب قانون اساسی آن کشور اعلام کرد.

دکتر غنی و دکتر عبدالله هم ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل مشکلات سیاسی افغانستان استقبال کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =