اقدامات پیش‌روی سازمان بورس در دوران مدیریت جدید

تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از برنامه‌های جدید این سازمان که با سرعت پیگیری می‌شود، ارتقای جایگاه بازار سرمایه ایران در عرصه بین‌المللی است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبر بازار سرمایه ایران، «حسن قالیباف اصل» با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر بازار سرمایه ایران در جذب سرمایه‌گذار خارجی افزود: ما باید این آمادگی را داشته باشیم تا با رفع و کاهش محدودیت‌های ناشی از تحریم، پذیرای سرمایه‌گذاری خارجی باشیم؛ بنابراین باید جایگاه بازار سرمایه ایران را در نهادهای بین المللی تقویت کنیم و به طور حتم سازمان بورس با همکاری همه نهادها این موضوع را پیگیری می‌کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اصل تسهیل حضور عموم مردم در بازار سرمایه را یکی دیگر از اقدامات پیش‌روی نهاد ناظر بازار سرمایه برشمرد و گفت: وضعیت بازار سرمایه با گذشته قابل قیاس نیست، پس از تصویب قوانین و مقررات بازار اوراق بهادار در سال ۸۴ و تشکیل بورس‌ها و سازمان، بازار همواره رو به جلو حرکت کرده و امروز به پویایی و بالندگی رسیده است.

وی افزود: طی دو سال گذشته، سرمایه‌گذاران زیادی وارد این بازار شده‌اند و حجم و ارزش بالای معاملات نشان از توجه به این بازار دارد، امروز شاهدیم که فرهنگ سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تا دورترین نقاط کشور رسوخ کرده است.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بازار سرمایه اکنون به کانون توجه عموم جامعه و دولتمردان تبدیل شده و ما باید از این شرایط برای گسترش حضور مردم در بازار استفاده کنیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه امروز نیروهای متخصص، جوان و تحصیلکرده دراین بازار حضور دارند و بورس یک محیط کاملا حرفه‌ای است، گفت: سپرده‌های خرد از طریق بازار سرمایه به بخش مولد اقتصاد هدایت می‌شود و نقدینگی به چرخه تولید باز می‌گردد و تقویت این چرخه با همکاری ارکان و نهادها از برنامه های پیش‌روی سازمان است.

رییس سازمان بورس گفت: بازنگری و اصلاح مستمر قوانین و مقررات، بهبود نقدشوندگی، افزایش شفافیت نیز از برنامه‌های دائمی سازمان است و فرآیند آن متوقف نمی‌شود.

رییس سازمان بورس به اهمیت تامین مالی بخش مولد اقتصاد اشاره کرد و افزود: تسهیل فرآیند تامین مالی شرکت‌های سهامی عام یکی دیگر از برنامه‌های پیش روی نهاد ناظر بازار سرمایه است و تلاش می‌کنیم روند پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه نیز تسریع شود.

وی با تاکید بر اینکه نیاز فعالان بازار اولویت سازمان بورس است، ادامه داد: احترام به نیازهای مخاطبان بازار سرمایه و ارباب رجوع سرلوحه کار، قرار خواهد داشت.

قالیباف به نقش بی بدیل رسانه در امر فرهنگ سازی و آموزش اشاره کرد و گفت: ارتباط سازنده و سیستماتیک با رسانه‌ها یکی از مهمترین برنامه های پیش‌روی سازمان بورس است. سازمان همواره باید پاسخگو باشد و پیش از این در بورس تهران نیز همین رویکرد را دنبال می‌کردیم. رسانه‌ها، صدای رسای سازمان و جامعه هستند و در ایجاد ارتباط دو سویه نقش مهمی دارند از همین رو، سازمان بورس با رسانه‌ها ارتباط محکم، منظم و تنگاتنگی خواهد داشت.

رییس سازمان بورس ادامه داد: بازنگری و اصلاح مستمر قوانین و مقررات، بهبود نقدشوندگی، افزایش شفافیت نیز از برنامه‌های دائمی سازمان است و فرآیند آن متوقف نمی‌شود.

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه عرضه اولیه مهمترین فرصت رشد بازار است، افزود: تسهیل فرآیند عرضه های اولیه یکی از برنامه های پیش رو است. به این ترتیب اگر مقرراتی داشته باشیم که مانعی بر سر راه عرضه های اولیه باشد، با تعامل بین سازمان، بورس تهران و فرابورس ایران مورد بازبینی قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =