تخصیص ۲۳۰ میلیارد ریال به بهداشت و درمان خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- استانداری خراسان رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش بهداشت و درمان و تامین اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضد عفونی کننده تخصیص داده است.

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه در نشست قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی با محوریت بررسی شیوع بیماری کرونا با بیان این مطلب افزود: خراسان رضوی به عنوان یک استان پیشتاز در تشکیل جلسات ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع  ویروس کرونا مطرح است و در همان روزهای ابتدایی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب مبلغ مذکور تخصیص یافت.

حسین شرافتی راد ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده به افرادی که به واسطه ابتلا به کرونا مجبور به ماندن در قرنطینه  هستند از سوی استانداری و یا خیرین بسته معیشتی و حمایتی تعلق گرفته است.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۸ جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شده که بیش از ۲۳۵ مصوبه داشته است و در حال حاضر این مصوبات در حال اجرا ست.

شرافتی راد افزود: ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی زودتر از ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح کشور تشکیل شده است و هم اکنون بسیاری از تصمیم های ستاد استان در سطح کشور مورد استفاده قرار گرفته و در حال اجراست اما توجه به این نکته ضروری است که  وضعیت مشهد از نظر شیوع کرونا به مراتب وخیم تر از دیگر مناطق کشور است.

وی به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم فروردین ۹۹ در استان اشاره کرد و ادامه داد: در۱۳۲ نقطه از راه های بین شهرستانی و استانی از ترددهای غیر ضرور جلوگیری شد و حتی علاوه بر این تعداد در ۵۵ نقطه در مبادی ورودی مناطق ییلاقی و روستایی استان نیز با همکاری بسیج، هلال احمر و نیروی انتظامی اقدامات لازم در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی و منع ورود افراد غیر بومی صورت گرفت که در کشور بی نظیر بود. 

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: از یکم تا ۲۳ فروردین امسال ۷۱ میلیون لیتر در استان مصرف شد که در مدت مشابه پارسال این رقم ۱۳۶ میلیون لیتر بود که این روند نشان دهنده کاهش ۴۷ درصدی مصرف بنزین در نوروز ۹۹ است.

شرافتی راد افزود: با دستور استاندار طی چند روز گذشته مقرر شد ارائه آمار افراد مشکوک به کرونا در استان متوقف شده و آمار یاد شده تنها در قالب مبتلایان قطعی به کرونا ارائه گردد و افراد مشکوک به ابتلا نیز در این آمار لحاظ شوند و در راستای این تصمیم با تایید دو پزشک فرد مبتلا به کرونا به عنوان مبتلای قطعی شناخته می شود.

وی ادامه داد: ۳۰۰ هزار بسته معیشتی نیز با مشارکت شهرداری مشهد آماده شده و در حال توزیع به افراد نیازمند در این کلانشهر با تمرکز بر مناطق کم برخوردار است. 

بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایران تا امروز ۲۴ فر وردین ۹۹ ،  ۷۱هزار و ۶۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۴۷۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =