صادقی: برای بازگشت به شرایط مسابقه حداقل به یک ماه زمان نیاز داریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: با توجه به شرایط فعلی برای اینکه بازیکنان توان بازی داشته باشند، دست‌کم به یک ماه زمان نیاز داریم.

ابراهیم صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به شرایط تیم فوتبال سایپا در تعطیلات لیگ برتر اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید قرار بود از پنجم فروردین تمرینات را آغاز کنیم اما نتوانستیم با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، طبق برنامه کار کنیم. از طرفی در حال حاضر بازیکنان را به چند دسته تقسیم کرده‌ایم و هر دسته به طور برخط زیر نظر یکی از افراد کادر فنی تمرین می‌کنند تا نفرات از نظر آمادگی از شرایط ایده‌آل خارج نشوند.

وی افزود: این بیشترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم تا زندگی به شرایط عادی بازگردد. هر چند که هیچ چیز جای تمرین گروهی را نمی‌گیرد اما باید با این شرایط کنار بیاییم.

صادقی در پاسخ به این پرسش که در صورت نیمه کاره ماندن لیگ، چه تصمیمی عادلانه‌ خواهد بود، اضافه کرد: این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد و تاکید فیفا هم روی ادامه برگزاری بازی‌ها است. ما به این موضوع فکر نمی‌کنیم و هدف ما این است که بتوانیم به مسابقات ادامه دهیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد تغییرات در برنامه تیمش تصریح کرد: همان‌طور که گفتم قصد داشتیم از روز پنجم فروردین ماه تمرینات را دنبال کنیم اما طبق صحبت‌های رییس فدراسیون پزشکی ورزشی تیم‌ها حداقل تا ۱۰ اردیبهشت نمی‌توانند به تمرینات ادامه دهند و ممکن است این زمان ادامه پیدا کند.

وی گفت: در هر برنامه تمرینی ما، از تدارکات گرفته تا کادر فنی و بازیکنان حدود ۵۰ نفر درگیر هستند. تمام این افراد خانواده دارند و این مسایل در سلامت خانواده‌ها تاثیر می‌گذارد. ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم سلامت هیچ فردی به خطر بیفتد.

صادقی اضافه کرد: بعد از هر فصلی بین ۳۰ نهایت ۴۰ روز بازیکنان فرصت استراحت دارند و پس از آن بازیکنان به تمرینات مختلف و اردوهای آماده سازی می‌آیند تا برای یک لیگ عادی آماده شوند اما در حال حاضر حدود ۲ ماه است که از تعطیلی لیگ می‌گذرد و پس از آن بازی‌ها فشرده است. ما حداقل چهار هفته تا شروع مسابقات برای برگزاری تمرینات گروهی زمان نیاز داریم تا بازیکنان بتوانند در زمین توان بازی ۹۰ دقیقه‌ای را پیدا کنند.

وی گفت: امسال اولین تجربه مربیگری من بود که کارم را با تیم جوانی آغاز کردم. از طرفی لیگ به دلیل عدم نصب گیت با حدود ۴۰ روز تاخیر آغاز شد که از این باب ما خیلی ضرر کردیم. از طرفی بازی‌های تیم فوتبال امید، بازی‌های تیم ملی موجب تعطیلی چند باره لیگ شد. الان هم با این بحران مواجه شدیم. در این میان همه برای منافع خود تلاش می‌کنند و در راستای آن مصاحبه می‌کنند در صورتی که سلامت جامعه از همه چیز مهم تر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =