توزیع غذای متبرک حرم امام رضا (ع) در استان کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه از توزیع ۲ هزار بسته غذایی در شب سال نو میان نیازمندان استان خبر داد و گفت: به مناسبت نیمه شعبان نیز چهار هزار پرس غذای حضرتی در میان پاکبانان و افراد بی‌خانمان توزیع شد.

سیدجعفر امامیان روز یکشنبه به ایرنا گفت: در طرح کشوری نسیم مهر رضوی از تمام کادر درمانی استان که درگیر کرونا بوده اند تقدیر و غذای تبرکی حضرتی در میان آنها توزیع شده است.

وی افزود: ۲۰۰ نفر از کادر پزشکی و پرستاری استان در طرح خادم یاری رضوی ثبت نام کرده اند که این افراد در ایام بیماری کرونا به نیابت از خدمت به حرم امام رضا در بیمارستان های استان مشغول خدمت بوده اند.

امامیان همچنین از مشارکت در راه اندازی کارگاه تولید ماسک با همکاری اداره کل اوقاف استان خبر داد و گفت: علاوه بر این در مناطق مختلف استان در تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی نیز فعال بوده ایم.

وی در خصوص طرح خادم یاری نیز توضیح داد که هرکس که علاقهمند به خدمت در حرم امام رضا باشد به نیابت از حضرت باید در هر نقطه ای که زندگی می کند در مواقع نیاز به مردم آن منطقه خدمت رسانی کند و در این صورت اجازه تشرف و خدمت در حرم امام رضا را خواهد یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۸۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

کیانوش جهانپور افزود: با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۰ هزار و ۲۹ نفر رسید.

وی اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.