شهردار: افراد بی‌خانمان و معتادان همدان هر شب جمع‌آوری می‌شوند

همدان- ایرنا- شهردار همدان گفت: افراد بی‌خانمان، کارتن خواب و معتادان این شهر به منظور پیشگیری و مراقبت از شیوع کرونا هر شب جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند.

عباس صوفی روز یکشنبه در جلسه اعضای ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: این افراد هنگام ورود به مکان پیش بینی شده برای نگهداری ابتدا از سوی کادر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی درباره ابتلا به کرونا کنترل می شوند که تاکنون مورد مثبتی ثبت نشده است.

وی اضافه کرد: کارشناسان اداره بهزیستی نیز مصرف متادون توسط این افراد را بررسی می کنند و در نهایت یک وعده شام و صبحانه در این محل به آنها داده می شود.

شهردار همدان بیان کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت هایی برای جابجایی مسافران توسط ناوگان عمومی برخی از خودرهای شخصی اقدام به دریافت کرایه بیش از حد معمول و سوار کردن مسافر بر خلاف تعداد پیش بینی شده کردند.

وی از مسوولان ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس کرونای همدان خواست با توجه به بازگشایی صنوف کم خطر، سیستم حمل و نقل نیز بدون محدودیت فعالیت خود را از سر گیرد البته پروتکل های پیش بینی شده توسط علوم پزشکی را به منظور حفظ سلامتی خود و مسافران رعایت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان نیز در این جلسه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طبق قانون می توان مدت زمان حضور معتادان متجاهر بهبود یافته فاقد خانواده را در مرکز ماده ۱۶ تمدید کرد.

حسن خانجانی افزود: خانواده برخی از معتادان متجاهر بعد از گذران درمان و بهبودی کامل دنبال بازگرداندن وی به آغوش خانواده هستند که نمی توان از این کار جلوگیری کرد.

حمیدرضا الوند مدیرکل بهزیستی همدان نیز در این زمینه پیشنهاد داد: معتادان بهبود یافته که خانوده آنها درصدد بازگشت وی به منزل هستند با تایید تیم درمانی در زمینه مبتلا نبوده به کرونا ترخیص شوند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته اعلام کرد: تاکنون ۷۰ هزار و ۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۳۵۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =