جلوگیری از دفن متوفیان کرونا در آرامستان‌های شهرری ضروری است

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار جلوگیری از دفن اجساد مبتلا به کرونا در آرامستان‌های قدیمی شهرری شد.

یه گزارش ایرنا، «حسن خلیل‌آبادی»، روز یکشنبه در دویست و هشتمین جلسه شورا که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص عملکرد این معاونت به منظور مقابله با شیوع کرونا برگزار شد، عنوان کرد:  متاسفانه شنیده‌ام در آرامستان‌های قدیمی شهرری افرادی که مبتلا بودند را دفن کردند، از آقای خال رئیس سازمان بهشت زهرا(س) درخواست می‌کنم این افراد حتماً در بهشت زهرا(س) دفن شوند.

وی گفت: در غیر اینصورت بهداشت عمومی مردم به خطر می‌افتد.

خلیل آبادی ادامه داد: چراکه این آرامستان‌ها همچون شاه عبدالعظیم حسنی(ع) و ابن بابویه در مرکز شهر ری و کنار منازل مردم است و نارضایتی آنان را به دنبال دارد.

عیدی کارگران پرداخت شود 
عضو شورای تهران ادامه داد: حدود دو شب پیش پیامی مبنی بر پرداخت نشدن عیدی کارگران فضای سبز را دریافت کردم، اگر این امر صحت دارد که جای تاسف دارد، زیرا این عزیزان با چنین زحمتی کار می‌کنند و از حداقل مزایا و حقوق خود بهره‌مند نمی‌شوند.


 وی در رابطه با گزارش این معاونت خدمات شهری شهرداری یرای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: اگر به کل گزارش توجه کرده باشیم، متوجه می‌شویم انتهای تمام مصیبت‌ها به شهرری ختم می‌شود.

وی گفت: از جمله معضلات پسماند و بهشت زهرا(س) که به این شهر سرازیر شده و در آنجا انباشت می‌شود.

خلیل آبادی ادامه داد: با این حال هیچ امتیازی حتی از سرزمین جغرافیایی شهر تهران ندارد.

کهریزک نقطه قرمز شیوع کرونا
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه در نقشه تهران یکی از نقاط قرمز شیوع کرونا بخش کهریزک است.

وی گفت:  اغلب کارکنان بهشت زهرا(س) و مرکز دفع پسماندهای ری از سکنه این بخش و بخش باقرشهر هستند.

 خلیل‌آبادی ادامه داد: باید به جای این همه عوارض به این شهر توجه ویژه شود، اما متاسفانه تاکنون هیچ امتیازی به آنان تعلق نگرفته است.

براساس آخرین آمار، کرونا تاکنون ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر را در کشور مبتلا کرده و جان ۴ هزار و ۲۳۲ نفر را گرفته است.

متولی امام زاده ها شهرداری تهران نیست

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به اظهارات خلیل آبادی در سخنان خود در مورد دفن بیماران مبتلا به کرونا درحرم عبدالعظیم حسنی گفت: متولی امام زاده ها شهرداری تهران نیست.

مجتبی یزدانی گفت: گمان نمی کنم آنها نیز اجازه دهند. البته شنیده ام دفن این بیماران درحرم ممنوع شده و اگر چنین اتفاقی افتاده باید از کانال های دیگری غیر از شهرداری پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها