آغاز طرح ملی «واکنش سریع» در حوزه راهداری کشور

تهران- ایرنا- با هدف افزایش ایمنی راه‌ها، ارتقای کیفیت و سرعت ارایه خدمات راهداری و رضایت‌مندی کاربران جاده‌ای، طرح اقدام ملی در حوزه راهداری با عنوان «طرح واکنش سریع» آغاز شد. 

به گزارش روز (یکشنبه) روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، «رضا اکبری» معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود: طرح واکنش سریع تاکیدی با قید فوریت بر اجرای بخشی از وظایف ذاتی و مهم ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های سراسر کشور است. 

اکبری خاطر نشان کرد : روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها موظفند با به کارگیری نیروی انسانی، ماشین آلات و تجهیزات موجود و همچنین ظرفیت اکیپ‌های امانی و پیمانی راهداری و راهدارخانه‌ها و همچنین گشت های راهداری و ترابری، نسبت به اجرای مفاد این طرح اقدام کنند.

اکبری افزود : با توجه به دستورالعمل اجرایی این طرح، روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها موظفند در خصوص اقدامات چهارگانه با موضوع لکه‌گیری چاله در راه‌های اصلی و شریانی، تعمیر یا ایمن سازی تابلوها ، علایم و حفاظ‌های باز شده یا صدمه دیده خطرناک در راه‌های اصلی و شریانی و پاکسازی سطح راه از مصالح، اشیاء خارجی و ... در راه‌های اصلی و شریانی، حضور موثرداشته و با تجهیزات و امکانات در محل حادثه در کلیه راه‌های کشور باید با قید فوریت اقدام کنند. 

وی با اشاره به اینکه در خصوص موارد یادشده باید بلافاصله پس از اطلاع یابی از طریق هریک از روش‌های اطلاع‌یابی موجود نظیر گزارش یا مشاهده گشت راهداری، تماس با ۱۴۱، گزارش‌های مردمی یا رانندگان، گزارش پلیس راه و سایر سازمانها و ارگان های ذی ربط ، به قید فوریت نسبت به اعزام اکیپ ویژه عملیات راهداری به محل و رفع مشکل مربوطه حداکثر ظرف مدت یک ساعت اقدام کرده است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین اظهار داشت: در مورد راه‌های فرعی و روستایی، مدت انتظار برای استقرار اکیپ در محل و رفع مشکل با توجه به مسافت و توپوگرافی آن ممکن است از یک ساعت تجاوز کند ولی حداکثر به ۲ تا ۴ ساعت محدود می‌گردد.

اکبری  اظهار داشت: با ابلاغ و اجرایی شدن این طرح در سراسر کشور و با برنامه‌ریزی منسجم و اجرای مناسب در مراحل اجرایی آن امید است تحولی متمایز نسبت به اجرای چهار وظیفه اجرایی در حوزه استحفاظی ادارات راهداری شهرستان‌ها صورت گیرد این در حالی است که نظارت بر حسن اجرای این طرح بر عهده مدیران کل ادرات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها و معاونان راهداری این ادارات کل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha