۹۶۰ کارگر و کولبر کردستانی کمک هزینه ۱۰ میلیون ریالی می‌گیرند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: ۹۶۰ کارگر مرز و کولبر و خانوارهای زیر پوشش آنها در این استان از کمک هزینه (کارت هدیه ۱۰ میلیون ریالی) اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ویژه جامعه کولبری بهره‌مند می‌شوند.

بهمن مرادنیا روز یکشنبه در حاشیه آغاز توزیع ۴۰ هزار بسته غذایی و کمک معیشتی بین خانواده‌های کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۶۰ خانواده‌ای که از کمک هزینه اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ویژه جامعه کولبری شدند افرادی هستند که درآمد آنان در شهرستان‌های مرزی استان وابسته به مرز است.

وی اضافه کرد: این افراد شامل ۲۵۰ نفر کارگر بازارچه مرزی سیرانبند بانه و ۷۱۰ نفر نیز کولبرانی در شهرستان‌های سروآباد و بانه هستند که این کمک هزینه در سه روز آینده در قالب یک کارت هدیه ۱۰ میلیون ریالی به آنان تحویل داده می‌شود.

مرادنیا ضمن قدردانی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه در شرایط بیماری کرونا یادآور شد: این افراد به دلیل گسترش شیوع این بیماری به شدت کاهش یافته استت.

امروز خیران کردستان با همکاری استانداری این استان توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار را بین خانواده‌های کم بضاعت آغاز کردند.

این کمک‌ها در قالب ۲ بخش شامل ۲۰ هزار بسته مواد غذایی و ۲۰ هزار کارت هدیه ۲ میلیون ریالی است که بین خانوارهای غیر تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا ظهر شنبه ۲۳ فروردین در مجموع ۷۰ هزار و ۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور نیز به ۴ هزار و ۳۵۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =