ظرفیت افزایش سالانه دو درصد خودکفایی کشور در انرژی غذایی

تهران - ایرنا - سرپرست سابق وزارت جهاد کشاورزی گفت: ظرفیت افزایش سالانه دو درصد به خودکفایی کشور در انرژی غذایی وجود دارد.

به گزارش یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «عباس کشاورز» در مراسم معارفه «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در مدت چهار ماه تصدی خود افزود: اجرای فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی خوزستان و ایلام، اجرای پروژه شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور و طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان طی این مدت بررسی و موارد اختلافی حل و فصل شد.

وی اظهار داشت: در دو محصول شیر و گوشت مرغ به خاطر شیوع بیماری کرونا و کاهش مصرف با مازاد تولید رو به رو شدیم که بخشی از مشکل شیر با صادرات شیرخشک حل شد.

سرپرست سابق وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: با مساعت وزیر نفت، ۵۰۰ هزار تن کود اوره در مدت یک ماه تهیه و تدارک شد که این اقدام در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: در این مدت، قیمت خرید تضمینی گندم و چغندرقند اصلاح و طرح های قابل افتتاح بخش کشاورزی در سال جاری آماده و اعلام شد.

کشاورز گفت: با وجود شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، مبارزه با آفت ملخ صحرایی به خوبی انجام شده به طوری که این آفت آسیبی به مزارع کشور وارد نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =