گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان عشایری به کرونا نداشته‌ایم

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان مناطق محروم و عشایری کشور به بیماری کرونا نداشته‌ایم.

محمدرضا سیفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: یکی از دلایل اصلی اینکه تاکنون گزارشی از ابتلای دانش آموزان به کرونا داده نشده است، دور بودن دانش آموزان از تجمع است.

سیفی افزود: سلامتی دانش‌آموزان برای ما بسیار مهم تر از آموزش است و تاکنون خوشبختانه گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان تحت پوشش به کرونا نداشتیم.

وی ادامه داد: از آنجا که مدارس عشایری در مناطق سخت گذر و کوهستانی است و چون مدارس تعطیل است، اکنون محرومیت در این مورد به دانش آموزان کمک می کند و آنها را از تجمعات شهری دور کرده است.

سیفی خاطرنشان کرد: بخاطر این مساله خوشبختانه دانش آموزان عشایری از بیماری به دور هستند و در واقع می توان گفت که از این نظر به نفع دانش آموزان عشایری بوده است.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: به منظور پیشگیری از ویروس کرونا تلاش شده است که همکاران عشایری در خانه یا چادر عشایری حضور داشته باشند تا به دانش آموزان نکات بهداشتی آموزش دهند.

وی با بیان اینکه حضور همکاران عشایری در چادرهای عشایر همراه با رعایت نکات بهداشتی است، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است تا با اقدامات پیشگیرانه آنان را از این ویروس دور کنیم.

سیفی اضافه کرد: اولویت اول دانش آموزان عشایری سلامت و سپس موضوع آموزش است که امید است تا مهار ویروس کرونا شاهد ابتلای دانش آموزان به این بیماری نباشیم.

به گفته وی، اکنون ۱۸۵ هزار دانش‌آموز در ۶۱۳۲ مدرسه تحت پوشش این اداره‌کل است که از این تعداد مدرسه، ۱۶۹۸ مدرسه سیار و نیمه سیار است، یعنی کلاس درس دانش‌آموزان در چادر و کانکس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha