قم دومین استان کشور درپرداخت وام ازدواج است

قم -ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، عملکرد بانک‌های عامل قم درسال ۹۸ برای پرداخت وام ازدواج در این استان را بسیار خوب دانست و گفت: قم با پرداخت وام به ۹۳ درصد متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج، پس از تهران درمقام دوم کشوری قرارگرفت.

روح‌الله رمضانی روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری‌های انجام‌ شده از طریق شورای هماهنگی بانک‌های استان و همچنین همکاری خوب بانک‌های عامل،‌ قم جزو استان‌های پیشرو در پرداخت وام ازدواج به جوانان متقاضی است.

وی ادامه داد: ۱۲ هزار و ۴۶۹ نفر برای دریافت وام ازدواج در سال ۹۸ ثبت‌نام کردند که از این تعداد به ۱۱ هزار و ۵۶۴ نفر وام پرداخت شده‌است ضمن اینکه ۵۰۹ نفر نیز درحال تکمیل مدارک و پذیرش شعبه هستند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، اظهار داشت: درصورت تکمیل بودن مدارک، پرداخت تسهیلات ازدواج در کمترین زمان ممکن توسط بانک‌های قم پرداخت می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه سه هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال درقالب تسهیلات وام ازدواج در سال ۹۸ در قم پرداخت شده‌است، ادامه داد: آمار پرداخت تسهیل ازدواج توسط بانک‌های عامل در استان به صورت مستمر درطول سال رصد می‌شود و این موجب شده تا روند پرداخت این تسهیلات در قم از وضعیت خوبی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد سامانه متمرکز توسط بانک مرکزی موجب شده تا تسهیلات ازدواج به نحو قابل‌توجهی ساماندهی شود،‌گفت: با ساماندهی پرداخت وام‌های ازدواج به جوانان، مدت زمان انتظار زوج‌ها برای دریافت وام کاهش قابل‌توجهی داشته‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =