شیوع کرونا و لغو شش‌ماهه رویدادهای فرهنگی در کبک کانادا

تهران- ایرنا- در پی پیش‌بینی‌ها از افزایش تصاعدی نرخ ابتلا به کرونا و تلفات ناشی از آن در کانادا، دولت کبک لغو برگزاری تمام جشنواره‌ها و رویدادهای ورزشی و فرهنگی عمومی در این استان را تا ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری سی تی وی، وزرای گردشگری، فرهنگ و ارتباطات و آموزش استان کبک کانادا در بیانیه مطبوعاتی مشترک ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کردند لغو این رویدادها از آنجا لازم است که برخی اقدامات خاص بهداشتی برای محافظت از ساکنان کبک در برابر ویروس کرونا، باید در درازمدت رعایت شوند.

در متن این بیانیه آمده است: این دستور با توجه به جدی شدن وضعیت شیوع کووید-۱۹ در کبک و نیاز به رعایت دستورالعمل ها درباره حفظ فاصله فیزیکی دو متری از دیگران در یک بازه زمانی طولانی، صادر شده است.

به نقل از نویسندگان این بیانیه دولت کبک برای جبران تاثیرات ناشی از این همه‌گیری، در حال برنامه‌ریزی و کشف راه‌های مختلف برای همراهی و پشتیبانی از جشنواره‌ها و رویدادهایی است که بودجه آن‌ها را از طریق وزارتخانه‌های خود و برنامه‌هایشان تامین می‌کند.  

از جمله رویدادها و جشنواره‌های ورزشی و فرهنگی که قرار بو قبل از ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) در استان کبک کشور کانادا برگزار شود، می‌توان به تورنمنت تنیس راجرز کاپ، جشنواره‌های موسیقی اوشیگا (Osheaga) و ایلسونیک (Ilesoniq) در مونترال، فستیوال بین المللی تابستانی کبک (d'ete de Quebec) و رقابت‌های سالانه آتش بازی مونترال اشاره کرد.

ویروس کرونا موسوم به کوید-۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه‌گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را همه‌گیر جهانی شناسایی و اعلام می‌کند.

از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید۱۹) تاکنون و براساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن به این ویروس مبتلا شده و بیش از ۸۸ هزار تن جان خود را در سراسر جهان از دست داده اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha