۲۴ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83747330
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار تروریست داعش در دیاله دستگیر شدند

بغداد - ایرنا - سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) در بیانیه ای اعلام کرد که چهار عضو گروه تروریستی داعش حوالی دریاچه «حمرین» در استان دیاله در شرق عراق دستگیر شدند.  

به گزارش روز یکشنبه منابع عراقی، تیپ ۲۳ الحشد الشعبی در عملیاتی این چهار تروریست را در نزدیک دریاچه حمرین در دیاله دستگیر کرد.  
نیروهای هنگ چهارم تیپ ۲۳ پس از درگیری و تعقیب عناصر داعش در نزدیک دریاچه مزبور چهار نفر از آنان را دستگیر کردند.
بر پایه این گزارش، تروریست های دستگیر شده به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند.

در همین حال، نیروهای الحشد الشعبی روز گذشته (شنبه) با پایان مرحله دوم عملیات «قهرمانان پیروزی»، مناطق مرزی عراق با اردن و عربستان در استان الانبار را از حضور عناصر تروریستی داعش پاکسازی کردند.

بر اساس اعلام دفتر رسانه ای الحشد الشعبی، مرحله دوم عملیات قهرمانان پیروزی با دستگیری ۱۲ تروریست به پایان رسید و ۹ قبضه سلاح سبک به همراه یک دستگاه خودرو از عناصر تروریستی کشف و ضبط شد.

در این عملیات چندین منطقه از جمله (زعیله، اتبل، نهیدین، ازمل و حوران) علاوه بر نوار مرزی اردن و عربستان در منطقه «طریبیل» از وجود عناصر داعش پاکسازی شد.

نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق جمعه گذشته مرحله دوم عملیات قهرمانان پیروزی برای نابودی گروه تروریستی داعش را در استان الانبار با محوریت مناطق مرزی اردن و عربستان آغاز کردند.

الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرحله دوم عملیات قهرمانان پیروزی با هدف نابودی عناصر تروریستی داعش در چند محور آغاز شده که برجسته‌ترین آنها مناطقی در نزدیکی مرزهای اردن و عربستان است.

این عملیات در چهار مسیر اصلی انجام می‌شود که محور نخست مرز عراق و اردن به سمت نوار مرزی عربستان را پوشش می‌دهد.

تمرکز محور دوم عملیات قهرمانان پیروزی به سمت اهداف حیاتی و مناطقی است که در گذشته، عملیات در آنها انجام نشده و محور سوم و چهارم نیز در وادی «حوران» و چند منطقه سخت گذر با جغرافیای طبیعی دشوار به عنوان محل پنهان شدن تروریست‌های داعش انجام می‌شود.

بر اساس بیانیه الحشد الشعبی، این عملیات با مشارکت ارتش عراق و «بسیج عشایری» که نماینده هنگ «بسیج رطبه» است در هماهنگی عالی با عملیات مشترک ادامه دارد.

نیروهای الحشد الشعبی با همکاری ارتش عراق از بامداد پنجشنبه گذشته نیز عملیات امنیتی گسترده‌ای را در مناطق مرزی غرب و جنوب غربی استان الانبار (غرب عراق) آغاز کردند.

ستاد خبری فرماندهی الحشد الشعبی در بیانیه‌ای بر این عملیات نام «قهرمانان پیروزی» نهاده و افزوده است که هدف این عملیات تامین امنیت مرزهای غربی عراق و مناطق بیابانی در بخش جنوب غربی استان الانبار است.

فرماندهی مشترک نظامی عراق نیز در بیانیه‌ای جداگانه افزود که این عملیات مناطق جنوبی بزرگراه (بغداد – مرز الطریبیل) و مناطق «السلیجیه»، «جزیره الکرمه»، «وادی ثمیل» و «وادی القذف» را در غرب و جنوب غربی الانبار در بر می‌گیرد.

فرمانده عملیات مشترک ارتش و الحشد الشعبی در استان الانبار نیز در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که عملیات الحشد الشعبی با کمک نیروها و پشتیبانی بالگردهای ارتش آغاز شده است.

تروریست های داعش در هفته های اخیر به دنبال شیوع کرونا در کشورهای منطقه و جهان تلاش دارند تا از فرصت پیش آمده برای تجدید قوای خود و ابراز وجود استفاده کنند که با مقاومت و عملیات نیروهای مردمی عراق این نقشه آنان در استان مختلف این کشور خنثی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha