۲۴ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83747313
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۱  هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

ایلام- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: سال گذشته ۱۹۱ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شد.

علی اصغر کاظمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اراضی ملی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام به ارزش ۱۳۹ میلیارد تومان از تصرف اشخاص سودجو خارج شده است.

وی افزود: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی ایلام ضمن جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط افراد فرصت طلب، این میزان از این اراضی را در اکثر نقاط استان بویژه شهرستان های ایلام و دهلران از تصرف اشخاص سودجو خارج کرده است.

کاظمی از رفع تصرف چهار هزار و ۴۲۰ مترمربع از زمین های ملی و دولتی استان به ارزش بیش از پنج میلیارد تومان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: در ۲ سال گذشته ۵۵۸ متر مربع از اراضی مسکونی به ارزش ۱۳۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان با صدور حکم قضایی با قلع و قمع حصار ایجاد شده و خلع ید و رفع تصرف به بیت المال بازگشت.

وی تاکید کرد: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت راه و شهرسازی ایلام و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha