معاون استاندار: روستاییان سمنان کرونایی نشدند

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و رییس کمیته ایمنی شهری و روستایی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان گفت: موردی از ابتلای اهالی روستاهای شهرستان سمنان به ویروس کرونا در ماه‌های گذشته گزارش نشده است.

منوچهر فخری روز یکشنبه به خبرنگاران رسانه های گروهی اعلام کرد: مردم روستاهای شهرستان سمنان با فرهنگ خوبی که از خود نشان دادند ضمن رعایت مسایل بهداشتی و مراقبت از سلامت خود به ویروس کرونا مبتلا نشدند.

وی هم چنین تاکید کرد که همکاری دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تولیدکنندگان اقلام بهداشتی برای حمایت ، پشتیبانی و خرید اقلام مورد نیاز کادر درمانی و خدماتی در بیمارستان‌های استان و بیماران باید افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: تلاش خوبی از سوی اقشار مردم برای مقابله با مهار ویروس کرونا در دست انجام است و تولیدکنندگان پوشاک با تغییر خط تولید و کاربری برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی در تلاش هستند.
فخری ادامه داد: محصولات تولیدی و بهداشتی که در قالب مشاغل خانگی در روستای رکن آباد سمنان تولید می‌شود، از کیفیت خوبی برخوردار است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال دست‌کم یک و نیم میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، در ایران از ظهر دیروز یکهزار و ۸۳۷  بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۷۰ هزار و ۲۹ نفر رساند. از این تعداد تا به حال چهار هزار ۳۵۷ نفر فوت و ۴۱ هزار و ۹۴۷ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =