تردد بین استانی در شبانه روز گذشته ٣٠ درصد افزایش یافت

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام مرکز مدیریت راههای کشور تردد بین استانی در شبانه روز گذشته حدود ٣٠ درصد افزایش یافته است.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، اکنون به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع،‌ مابقی جاده های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است. 

در شبانه ‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ٢ هزار ٢٩٢ شمار فعال در جاده های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ٣٠ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد. 

گزارش مرکز مدیریت راهها اضافه میکند که سهم وسایل نقلیه سنگین حدود ١٧ درصد و اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسبتری را برای سفر انتخاب کنند.

آخرین وضعیت جاده های شمالی هم از تردد روان در محورهای چالوس، هراز ، فیروزکوه ، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت خبر می دهد.

همچنین براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی ، پلاک و بیمه نامه خودرو ، به آن شهر مجاز است.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر جاده ها نیز از  ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس خبر می دهد.

هم چنین ترافیک نیمه سنگینی در آزادراه کرج - تهران محدوده های پل کلاک ، گرمدره و ایران خودرو وجود دارد.

ترافیک سنگینی  در محور شهریار - تهران محدوده شهرقدس نیز گزارش شده است.
 
آخرین وضعیت جوی از بارش باران در برخی از جاده های استان های اصفهان ، فارس ، کرمان ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی و خراسان شمالی خبر می دهد.
 
آزادراه تهران - شمال ( قطعه یک) ، واقع دراستان تهران نیز تا ۱۵ خرداد، از ساعت ۱۹ تا ۷ صبح روز بعد ، به‌ دلیل اجرای عملیات تکمیل سامانه های هوشمند ، مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین کرج - چالوس ، هراز و فیروزکوه انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد