۹۰ درصد مصوبات ستاد مقابله با کرونا در مشهد اجرا شد

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ۳۶ نشست با ۲۱۸ مصوبه داشته که ۹۰ درصد مصوبات آن اجرایی شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مشهد محمد رضا هاشمی شنبه شب در گفت وگوی رادیویی ضمن تشکر از همراهی مردم این شهر در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: طی فعالیت ستاد مبارزه با کرونا ۱۰۲ ایستگاه بهداشت و غربالگری سلامت با همکاری بسیج، ارتش، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان برپا شده است.
وی ادامه داد: بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار عدد ماسک نیز برای توزیع بین افراد نیازمند مناطق حاشیه شهر، مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی در این شهرستان تولید شده است.
وی گفت: وضعیت مشهد همچنان نامطلوب است و نیازمند همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در گام دوم مبارزه با ویروس کرونا هستیم.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، رضویه و احمدآباد است که از این تعداد سه میلیون نفر در شهر مشهد و ۵۰۰ هزار نفر دیگر در حدود ۵۰۰ روستای این شهرستان سکونت دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایران تا دیروز شنبه ۲۳ فروردین ماه ۷۰ هزار و ۲۹ نفر در سطح کشور بطور بطور قطعی به این بیماری مبتلا شده‌اند. 

همچنین تاکنون ۴۱ هزار و ۹۴۷ نفر از این بیماران بهبود یافته، درمان و از بیمارستان مرخص شده‌اند. چهار هزار و ۳۵۷ نفر نیز تاکنون بخاطر ابتلا به بیماری کرونا در ایران جانباخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =