بازگشایی اصناف به معنای کاهش اپیدمی نیست

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: بازگشایی اصناف به معنای عادی شدن شرایط و کاهش اپیدمی نیست و باید همچنان اصل مهم در خانه ماندن را جدی بگیریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند به غیر از تهران در همه استان‌ها آغاز شده که به نوعی مرحله دوم غربالگری در قالب غربالگری اصناف محسوب می‌شود.

وی گفت: ۱۱ گروه به عنوان مشاغل پرخطر شناسایی شده‌اند که همچنان باید تعطیل باشند و مشاغل کم ریسک نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خواهند کرد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اصناف و افرادی که در سایت ثبت‌نام نکرده و گواهی سلامت را اخذ نکنند، به هیچ عنوان حق بازگشایی ندارند چرا که سلامت جامعه را باید به موازات زندگی و معیشت مردم پیش بُرد و هر دو حائز اهمیت هستند.

وی گفت: از امروز دو سوم کارکنان ادارات دولتی در محل کار حاضر شدند و یک سوم نیز با توجه به راهکارهای هر دستگاه و رعایت حال بیماران مزمن و بانوانی که اطفال کمتر از ۱۰ سال دارند، به صورت دورکاری یا مرخصی عمل خواهند کرد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اهمیت سلامت هر دو قشرِ کسبه و مشتریان تصریح کرد: با رعایت بایدها و نبایدهای بهداشتی محیط کسب و کار، رعایت اصول بهداشتی افراد شاغل و همچنین اجرای ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مشتریان، بخش اعظمی از نگرانی‌ها کاهش خواهد یافت.

وی افزود: بیشترین آسیب‌پذیری در بخش حمل و نقل عمومی است و علاوه بر نظارت در حوزه اصناف باید در این بخش نیز نظارت و بازرسی‌ها با جدیت دنبال شود تا نگرانی مردم مرتفع شود.

معتمدیان گفت: با اجرای مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی اصناف، نیازها در بخش اقلام بهداشتی افزایش پیدا می‌کند که با جدیت در حال رایزنی برای ورود محموله‌های جدید بهداشتی شامل ماسک، الکل و دستکش به استان هستیم.

وی همچنین سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش گسترده در راستای کمک به محرومان و آسیب دیدگان بیماری کرونا را یک ضرورت برشمرد و افزود: در این خصوص از امروز کار شناسایی در استان آغاز شده و افراد فاقد شغل و کسانی که زیر پوشش نهادهای حمایتی و مستمری بگیر نیستند، به مدت سه ماه بسته‌های غذایی را دریافت خواهند کرد.

بنابر این گزارش به دستور استاندار خراسان جنوبی و با تصویب ستاد استانی مدیریت کرونا، از امروز اخبار و آمار مربوط به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha