تحقق ۹۹ درصدی ظرفیت بارگیری در راه‌آهن منطقه شمال‌غرب

زنجان - ایرنا - مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: راه آهن این منطقه سال گذشته در خصوص ظرفیت بارگیری ریلی موفق به تحقق ۹۹ درصدی برنامه‌های خود شد.

علی خدایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اداره کل راه آهن منطقه شمال غرب در زمینه تحقق اهداف ترسیمی از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در شاخص های مختلف حمل بار، در سال ‭‭‭‭‭‭۱۳۹۸‬‬‬‬‬‬ عملکرد موفقیت آمیزی را در کارنامه خود ثبت کرد. 
وی اظهار داشت: در زمینه ظرفیت تخلیه نیز به ۸۸ درصد برنامه های ترسیمی این منطقه از راه آهن دست یافتیم.
مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: طی سال گذشته ۵۵۸ هزارو ۷۶۲ تن محموله در این منطقه ریلی بارگیری و ۶۷۸ هزار و ۲۰۵ تن نیز تخلیه شد.
خدایی ادامه داد: ۳۶۳ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۴۱۵ تن کیلومتر در سال گذشته از طریق ریلی بارگیری شده است.
وی، تن کیلومتر مرزی بار حمل شده در منطقه ریلی راه آهن شمال‌غرب را نیز ۳۶۴ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۴۳ تن بیان کرد.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور با تاکید بر اینکه درصدد توسعه حمل ریلی هستیم، گفت: از اواخر اسفند سال گذشته تاکنون بیش از هفت هزار تن کنستانتره سنگ آهن نیز از ایستگاه راه آهن سلطانیه به مقصد سنگان در خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است.
به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه اتحاد بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبداء و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha