سیل سه محور روستایی اسفراین را بست

بجنورد - ایرنا - فرماندار اسفراین گفت: بر اثر بارندگی‌های عصر روز شنبه و جاری شدن سیلاب در این شهرستان، سه محور روستایی در جنوب و جنوب شرق این شهرستان بسته شد.

طاهر رستمی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال بارندگی شدید و ریزش سنگ و ورود گل و لای به جاده، مسیر روستای عباس آباد به شهر صفی آباد بسته شد و همچنین شدت بارش ها در بخش بام و صفی آباد و طغیان رودخانه بر روی پل ورودی روستای بام، سبب بسته شدن راه و قطع تردد در این مسیر شده که با توجه به ادامه بارش ها و احتمال خطر در این محور، مسیر ورودی دهستان بام به اسفراین تا اطلاع بعدی توسط پلیس راه بسته شده است.
وی افزود: محور روستایی بیش آباد و آقچ به روستای بام در بخش بام و صفی آباد نیز به علت بروز سیل بسته است که نیروهای راهداری و خدماتی در تلاش برای بازگشایی آن هستند.

وی گفت: بارندگی ها از عصر شنبه تا کنون سبب آبگرفتگی جزیی در برخی منازل روستایی و وارد آمدن خساراتی به بخش کشاورزی شهرستان شده است که با وجود ادامه بارش ها تا نیمه شب شنبه، امکان افزایش خسارات وجود دارد.

بارش رگباری باران که از عصر شنبه شهرستان اسفراین را فراگرفته همچنان ادامه دارد که سبب آبگرفتگی معابر،  جاری شدن سیلاب در رودخانه ها و مسدود شدن برخی مسیرهای  ارتباطی روستایی شده است.  
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفرابن در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =