۳۶ هزار نفر از مردم میامی برای شناسایی کرونا غربالگری شدند

شاهرود - ایرنا - رییس مرکز بهداشت و درمان میامی گفت : با تلاش مجموعه بهداشتی و درمانی، ۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر از مردم این شهرستان در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا ارزیابی شدند.

علیرضا مصری پور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طرح ملی غربالگری ویروس کرونا در شهر میامی و مناطق روستایی از ۲۳ اسفند ٩٨ آغاز شد و در مرحله اول ۱۰۰ درصد از مردم به صورت تلفنی ارزیابی شدند.

وی افزود: مرکز بهداشت و درمان شهر میامی و مناطق روستایی محمدآباد، عباس آباد، بکران و فرومد در بخش مرکزی و مراکز نردین ، حسین آباد ونام نیک در بخش کالپوش مشغول پایش خانواده‌ها و اطلاع از وضعیت سلامتی آنها در قالب طرح بسیج ملی غربالگری کرونا این شهرستان هستند.

مصری پور ادامه داد : در این طرح از طریق تماس با شماره تلفن ۴۰۳۰ با سرپرست خانوار و طرح تعدادی سوال در خصوص ویروس کرونا و سلامت اعضای خانواده ارزیابی‌های لازم انجام می‌شود.

رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان میامی اظهار داشت: در صورت داشتن علایم حاد بیماری ،افراد بلافاصله به مراکز درمانی ارجاع و در صورت حاد نبودن دستورات بهداشتی لازم برای آنها تجویز می‌شود.

وی با بیان اینکه مرحله دوم غربالگری در سطح شهرستان میامی آغاز شده است، تصریح کرد: در هشت مرکز غربالگری شهرستان ۲۳ درصد مردم در این مرحله ارزیابی شدند.

مصری پور گفت : رعایت بهداشت فردی و عمومی از سوی همه افراد جامعه ضرورت دارد .

رییس مرکز بهداشت و درمان میامی تصریح کرد: در کنار این اقدام مهم، بهترین راه برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ماندن در خانه است.

مصری پور با اشاره به اینکه امکانات و ظرفیت های بهداشت و درمان میامی برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده اند، افزود : افرادی که غربالگری سلامت انجام نداده اند می توانند به سامانه Salamat.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

طرح غربالگری ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته در مراکز خدمات جامع سلامت میامی ، سامانه خود اظهاری و سامانه ۴۰۳۰ در راستای غربالگری فعال جمعیت تحت پوشش شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha