ساف: مقابله با اشغال اراضی در فلسطین نیازمند ائتلافی جهانی است

تهران - ایرنا - «صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) با بیان اینکه رژیم اسرائیل همچنان به شهرک‌سازی های غیرقانونی خود در سرزمین های اشغالی ادامه می‌دهد، گفت که مقابله با اشغال اراضی بیشتر در فلسطین نیازمند ائتلافی جهانی است.

به گزارش خبرگزاری "قدس‌نت"، عریقات که این سخنان را امروز (شنبه) در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر لوکزامبورگ مطرح کرد، افزود: رژیم اسرائیل تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل درخصوص فلسطین و ضرورت توقف شهرک‌سازی را نادیده می‌گیرد و کوچک‌ترین اهمیتی به آنها نمی‌دهد.

دبیرکل کمیته اجرایی ساف نسبت به پیامدهای تصمیم رژیم اسرائیل برای اشغال اراضی جدید در فلسطین  نیز هشدار داد و تاکید کرد که اقدامات یکسویه سردمداران تل‌آویو پیامدهای ویرانگری برای امنیت، ثبات منطقه و روند صلح خواهد داشت.

پیشتر هم اتحادیه عرب هشدار داده بود که رژیم صهیونیستی از بحران ویروس کرونا برای الحاق اراضی جدید در فلسطین و گسترش شهرک­ سازی سوء استفاده می‌کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتس» رهبر ائتلاف "آبی-سفید" اخیرا درباره اعمال حاکمیت این رژیم بر دره رود اردن و شهرک‌­های واقع در کرانه باختری در چارچوب توافق برای تشکیل دولت ائتلافی میان خود به تفاهم رسیدند.

نتانیاهو سال گذشته به عنوان بخشی از کمپین انتخاباتی خود، وعده الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و دره رود اردن را به سرزمین های اشغالی داده بود تا بتواند به نوعی گره کور انتخابات و  تشکیل کابینه که نزدیک به یک سال به بن بست رسیده بود را باز کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha