۲۳ فروردین ۱۳۹۹، ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83746628
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دکل‌های مخابراتی هلند هدف حمله معترضان اینترنت نسل ۵

۲۳ فروردین ۱۳۹۹، ۱۵:۲۷
کد خبر: 83746628
دکل‌های مخابراتی هلند هدف حمله معترضان اینترنت نسل ۵

تهران–ایرنا– معترضان به نسل پنجم اینترنت همراه(G۵) به چند دکل مخابراتی در هلند حمله کردند و با آتش‌زدن یا خراب‌کردن آن، باعث اختلال عملکرد دکل‌ها شدند.

به گزارش روز شنبه روزنامه هلندی «تلگراف»، چهار مورد از این دست حوادث هفته گذشته در هلند روی داد.
معترضان شعاری در مخالفت با استفاده از نسل پنجم ارتباطات در صحنه محل وقوع آتش سوزی حک کردند.

گروه‌هایی از فعالان هلندی با استفاده از نسل پنجم اینترنت همراه مخالفند و بیم دارند که امواج رادیویی به سلامت جامعه لطمه زند. برخی نیز نگرانند که این فناوری، حریم خصوصی افراد را نقض کند.

بخش امنیت و ضد تروریسم دولت هلند با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که چند حادثه مشابه از جمله خرابکاری و آتش زدن در اطراف دکل‌های ارتباطی در هفته گذشته را به ثبت رسانده است.

در این بیانیه آمده است: این وقایع، نگران کننده است و اختلال در عملکرد دکل‌های ارتباطی می‌تواند تبعاتی برای شبکه ارتباطات و دردسترس بودن خدمات اضطراری داشته باشد.

در این بیانیه به وقوع حملات و حوادث مشابهی در انگلیس نیز اشاره شده است.

وزرای کابینه انگلیس هفته گذشته فرضیه ارتباط دکل‌های نسل پنجم اینترنت همراه با شیوع ویروس کرونا را رد کردند و اخبار منتشر شده در این زمینه را کذب محض خواندند.
همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا بسیاری از کارشناسان که پیش تر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس کرونا و همه گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفتند.

شبکه اینترنتی نسل ۵ در ۲ سال اخیر به شدت جنجال آفرین و دردسر ساز بوده است، زیرا بسیاری از دانشمندان و منتقدان بر این باورند که توسعه شبکه تاثیرات منفی متعددی بر سلامت انسان، حیوان و محیط زیست ایجاد می‌کند. آنها بر این باورند که دولت‌های مختلف در سراسر جهان نیز به علت سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می‌آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تکنولوژی فعال در این حوزه ادامه می‌دهند.

این در حالی است که بسیاری دیگر از کارشناسان نظر و عقیده این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانس‌های شبکه نسل ۵ نیز همچون نسل‌های قبل از آن، تنها فرکانس‌های رادیویی هستند و وارد بافت‌های بدن انسان نمی‌شوند، این تئوری‌ها را رد می‌کنند.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha