۲۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83746366
۱ نفر

برچسب‌ها

۲پرونده قتل عمد درشرق هرمزگان به سازش ختم شد

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با تلاش شورای حل اختلاف شهر هشتبندی میناب وبا همکاری معتمدان و ریش سفیدان منطقه، ۲ پرونده نزاع منجر به قتل عمد در این شهر پس از ۱۸ سال به صلح وسازش ختم شد.

علی صالحی روز شنبه در خصوص جزئیات این خبر افزود: هریک ازپرونده های مرتکب به قتل عمد در هشتبندی میناب مربوط به ۱۸ و ۱۵ سال قبل بوده که در نتیجه با جلب رضایت اولیای دم و اعلام بخشش از سوی آنها با قبول صلح و سازش، مختومه شد.

وی یادآورشد: در پی وقوع قتلی در سال ۱۳۸۰ پرونده ای با این عنوان در مرجع قضایی تشکیل و پس از  دستگیری قاتل و مراحل دادرسی منجر به صدور حکم قصاص شد که متعاقب آن در سال ۱۳۸۳ نیز قتل دیگری به تلافی قتل اول به وقوع پیوست که نگرانی ها را در میان مردم منطقه افزایش داد.
این مقام قضایی درهرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و پس از دستگیری قاتل پرونده دوم، شورای حل اختلاف به این موضوع ورود کرد و با همکاری معتمدان و ریش سفیدان منطقه و برگزاری نشست های متعدد با اولیاء دم هر ۲ پرونده موفق به اخذ رضایت و برقراری صلح و سازش بین طرفین و تحکیم آرامش و امنیت منطقه شد.
وی خاطرنشان کرد: شورای حل اختلاف هرمزگان در سال ۱۳۹۸ با حرکتی جهادی موفق به برقراری صلح و سازش در تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۶ فقره پرونده شده است.
رییس کل دادگستری هرمزگان اظهار امیدواری کرد: این حرکت خداپسندانه و ارزشمند با قوت و تلاشی مضاعف در سالجازی نیز تداوم یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha