راه‌اندازی بانک اطلاعاتی نیازمندان ضروری است

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش مواسات برای یاری رساندن به افراد کم بضاعت، تشکیل بانک اطلاعاتی نیازمندان در حوزه خدمت نمایندگان ولی فقیه در هر استان ضروری است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه در نشست نمایندگان ولی فقیه در استان ها با حضور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور به شکل ویدئو کنفرانس افزود: 

این بانک اطلاعاتی از نیازمندان در حوزه خدمت نمایندگان ولی فقیه هر استان  می‌تواند دائمی باشد و آمار دقیقی از جامعه مد نظر در اختیار قرار دهد.

 وی همچنین برضرورت برنامه ریزی و مدیریت جذب منابع نقدی و غیر نقدی نیز تاکید کرد.

صفایی بوشهری ادامه داد: سومین کاری که باید انجام شود تنظیم سیستم توزیع مناسب و کارآمد است که ضروری است در این زمینه یک کار سیستمی و منسجم انجام شود.

وی یادآور شد: در ارتباط با جامعه آماری و تنظیم بانک اطلاعات با سه گروه شامل آسیب دیدگان حمایت شده از سوی دولت، آسیب دیدگان حمایت شده غیر دولتی و گروه سوم که خیلی مهم هستند شامل آسیب دیدگانی است که حمایت دولتی و غیردولتی نمی‌شوند، روز مزد نبوده و بیمه بیکاری نیز ندارند.

صفایی بوشهری افزود: این گروه سوم که بیشتر جامعه هدف ما هستند باید شناسایی شوند و این شناسایی نیز میتواند از راه خیریه‌ها، مسجدها و گروه‌های جهادی انجام شود و بهترین سیستم توزیع نیز برای این گروه، از راه مسجدها است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: این کار یک فرصت مناسب برای ایجاد یک سامانه‌ای دائمی خدمت مواسات نهاد نماز جمعه در تمامی سال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =