آمریکایی‌ها ناگزیر به کاهش قرنطینه برای رهایی از رکود اقتصادی
گِرگ آبوت فرماندار تگزاس

 تهران-ایرنا- فرماندار تگزاس دومین ایالت بزرگ آمریکا به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی ناشی از تعطیلی فعالیت‌های تجاری قرنطینه خانگی شهروندان را کاهش می دهد.

به گزارش جمعه هفته نامه نیوزویک، «گِرِگ آبوت» فرماندار جمهوریخواه تگزاس گفته قصد دارد به موجب دستور اجرایی که قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا را به روشی «امن» لغو می کند، اجازه دهد فعالیت های تجاری در این ایالت از سرگرفته شوند.

 نیوزویک نوشت: اعلام این تصمیم احتمالا بحث ها بر سر این موضوع را برخواهد انگیخت که آمریکایی ها تا چه زمانی باید محدودیت های اقتصادی فلج کننده برای مهار کرونا را که تاکنون جان بیش از ۱۸ هزار نفر را در این کشور گرفته است، تحمل کنند.

جامعه پزشکی و بسیاری از دموکرات ها در آمریکا معتقدند تعطیلی فعالیت های کسب و کار باید به منظور کاستن از میزان ابتلا به این ویروس ادامه یابد.

جامعه تجاری و بسیاری از جمهوریخواهان در مقابل خواستار پایان دادن به عمیق ترین رکود از زمان «رکود بزرگ» هستند و می گویند این تصمیم باید پیش از این که شیوع کرونا تاثیرات اقتصادی بلندمدتی داشته باشد، باید اتخاذ شود.

آبوت مدعیست، تگزاس که اگر کشوری مستقل بود می توانست یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان باشد، می تواند بین سلامت افراد و امنیت اقتصادی توازن برقرار کند.

وی روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: ما بر حفظ جان مردم همزمان با امکان دوباره کسب معیشیت آنها تاکید دارد.

فرماندار تگزاس همچنین گفت جزییات دستور اجرایی هفته آینده در دسترس همگان قرار خواهد گرفت و انتظار می رود فهرستی از دستورات راهنما را برای صاحبان تجاری درباره چگونگی آغاز فعالیت امن آنها ارائه دهد.

وی وعده داده آزمایش کرونا بخشی از این طرح خواهد بود. آبوت همچنین آمار تاثیر شیوع بیماری کووید-۱۹ بر تگزاس را به روزرسانی کرد و گفت تا روز پنجشنبه  ۱۱۶ هزار نفر از تگزاسی ها تست کرونا دادند که از این تعداد آزمایش ۱۱ هزار و ۴۴۹ نفر مثبت بوده است. در تگزاس ۲۲۱ نفر تا این روز جان باخته اند.

براساس جدیدترین آمار، در آمریکا تاکنون ۵۰۳ هزار و ۱۷۷ نفر به این ویروس مبتلا شده اند که از این میان ۱۸ هزار و ۷۶۱ نفر جان باخته اند.

ترامپ که در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا سعی داشت شیوع آن در آمریکا را دستکم بگیرد، اکنون خود اذعان کرده که هفته های پیش رو روزهای دشواری را رقم خواهد زد.

تصمیم فرماندار تگزاس در حالی اتخاذ شده که سازمان جهان بهداشت هشدار داده کشورها در لغو محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا محتاط باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار جهان