۷۵۰ مکان عمومی تربت‌حیدریه گندزدایی شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه از گندزدایی و ضدعفونی ۷۵۰ مکان عمومی، مبلمان شهری و منازل افراد مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد.

الهام بهره‌مند روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اقدام‌های پیشگیرانه از شیوع کرونا در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی ادامه دارد و گروه‌های سالم‌سازی  محیط به طور مستمر پیگیر مراقبت از بیماران ترخیص شده از بیمارستان و بررسی وضعیت اطرافیان آنان هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار و ۱۶ نفر در زمینه سالم‌سازی محیط آموزش لازم را کسب کرده‌اند افزود: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای به همراه بسیجیان با مراجعه به در منازل بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه، آموزش‌های لازم را برای مقابله با بیماری به خانواده‌های آنان ارایه می‌دهند.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و همکاری دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: تا زمانی که این بیماری به طور کامل فروکش کند، عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی با همکاری بسیج سپاه پاسداران شهرستان، تیپ متحرک هجومی ۱۷۷ سرلشکر شهید محمدجعفر نصر اصفهانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، آتش نشانی و جهاد کشاورزی تداوم خواهد داشت.

بهره‌مند گفت: نیروهای بسیج و سپاه همانگونه که در همه شرایط و بحران‌ها همیشه در کنار مردم و هموطنان‌ بوده‌اند، امروز نیز در این شرایط بحرانی با آمادگی کامل به مردم خدمت ارابه می‌دهند.

در اجرای تفاهمنامه‌ای که بین ناحیه مقاومت بسیج سپاه و دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه منعقد شده است، آموزش نیروی انسانی بسیج، همکاری در کنترل و نظارت فضای مجازی، همکاری در تشکیل تیم‌های نظارتی و غربالگری؛ بهره‌گیری از ظرفیت لجستیک بسیج و نیز بهره‌گیری از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج در ضد عفونی و گندزدایی معابر و کنترل بیماری کرونا انجام می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد. 

این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha