تغییر کاربری ۶ هکتار زمین کشاورزی در جهرم متوقف شد

شیراز-ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی جهرم گفت: ۲۲ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی با وسعتی در حدود ۶ هکتار در شهرستان جهرم متوقف شد.

علی جوکار شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تغییر کاربری ها در قالب دیوارگذاری، خاک‌برداری، تفکیک و قطعه‌بندی اراضی، احداث اتاق و بنا بوده است.

وی بیان کرد: ایام تعطیلات فرصتی برای سودجویان خردکننده اراضی کشاورزی فراهم شد و اکیپ ۱۳۱ امور اراضی شهرستان جهرم ۲۲مورد تغییر کاربری شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی ابراز کرد: طی مدت اخیر بسیاری به مدیریت جهاد کشاورزی جهرم در خصوص خرید و فروش اراضی در مناطق محمدآباد مناطق پشت شرکت پارس نارنگ و طرحهای گردشگری منطقه تلخاب  در اطراف سد خاکی صادقی در قالب باغ شهری با قطعه های مختلف مراجعه کردند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم بیان کرد: از این رو اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی جهرم اعلام کرد هرگونه معامله در این اراضی وجاهت قانونی نداشته و فاقد مجوز است و ساخت‌وساز در این مناطق در قالب باغ شهری ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

وی اظهار کرد: با هرگونه تغییر کاربری بدون مجوز ممنوع است و با آن برخورد قضایی خواهد شد و  از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلف به سامانه ۱۳۱اطلاع دهند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha