۶۵۰ کیلوگرم فرآورده گوشتی فاسد در تکاب کشف شد

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی تکاب گفت: ۶۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید و انواع فرآورده‌های خام دامی فاسد و غیربهداشتی از قصابی‌ها و فروشگاه‌های این شهرستان کشف و ضبط شد.

احمد بهرامی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان گوشت و فرآورده خام دامی در ۲۳۵ نوبت بازرسی از ابتدای امسال تاکنون از قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی کشف و از عرضه و فروش آنها جلوگیری شد.

وی بیان کرد: این میزان گوشت و فرآورده‌های خام دامی فاسد و غیربهداشتی پس از جمع‌آوری از سطح بازار تکاب از چرخه فروش خارج شده و به‌صورت بهداشتی امحا و معدوم شد.

وی با بیان اینکه متخلفان و عرضه‌کنندگان فرآورده‌های گوشتی فاسد به مراجع قضایی معرفی شدند، اظهار داشت: همچنین در راستای مقابله با بیماری کرونا یک سالن کشتار غیرمجاز مرغ زنده در این شهرستان شناسایی و پلمب شد.

رییس شبکه دامپزشکی تکاب ادامه داد:  هرگونه کشتار مرغ زنده و قطعه‌بندی و خُرد کردن مرغ در مراکز عرضه و فروش، ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

«بهرامی» با بیان اینکه بازرسی‌های مستمر با همکاری شبکه دامپزشکی، دادگستری، اداره اماکن، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت از مراکز عرضه فرآورده‌های گوشتی انجام می‌شود، اضافه کرد: شهروندان فرآورده‌های گوشتی و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی های دارای تاریخ مصرف از مراکز مجاز تحت نظارت شبکه دامپزشکی خریداری و از خرید و مصرف هرگونه گوشت و مرغ فله‌ای و بدون بسته بندی خودداری کنند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع‌ شده و بیش از چهار هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

از آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور اکیپ‌ها و گروه‌های مختلف سالم سازی محیطی در جهت ارتقا بهداشتی و پیشگیری از این بیماری  به طور مستمر و روزانه از مراکز عرضه مواد غذایی در تکاب بازرسی و بر نحوه فعالیت آنها نظارت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =