برگزاری رویداد روشا به صورت مجازی توسط پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: بیست و ششمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با موضوع نوآوری و خلاقیت در راستای مقابله با ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علی‌محمد نیکبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احیای کسب و کارهای تعطیل شده در اثر بیماری کرونا، بخش رباتیک و کنترل آلودگی‌های ویروسی، بیمارستان‌ها و ایستگاه‌های سلامت پیش‌ساز، محلول‌های نوین ضدعفونی دست و سطوح و تکنولوژی نانو و کنترل آلودگی‌های ویروسی محورهای برگزاری این رویداد است.

وی ادامه داد: ماسک‌های ویژه پیشگیری از بیماری‌های ویروسی، نرم افزارهای کنترل شرایط قرنطینه و بحران شهری، دستگاه‌های ضدعفونی و تصفیه آب و هوا ویژه آلودگی‌های ویروسی از دیگر محورهای این رویداد مجازی به شمار می رود.

وی اضافه کرد: : به صاحبان ایده‌هایی که در پارک علم و فناوری این استان استقرار یابند، تسهیلات مالی به میزان ١۵٠ میلیون ریال اعطا می‌شود.

وی بیان کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام در این رویداد تا ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ بوده و مهلت داوری و پاسخ به سوالات داوران نیز تا ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام می‌شود.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: متقاضیان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به لینک http://wastp.ir/admin/FA/Post/PostDetail/۹۹۵ مراجعه کنند.

به گزارش‌ ایرنا پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل‌گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه‌گذار بپردازد.

این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری‌سازی و بازاریابی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =